Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 01.02.2016r.-05.02.2016r. w ramach programu profilaktyki Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7, odbyła się akcja "Tydzień Walki z Nałogami".
Celem akcji było:

1. kształtowanie prozdrowotnej postawy dzieci i młodzieży,
  2. uświadomienie konsekwencji sięgania po substancje uzależniające,

Celem akcji było:

1. kształtowanie prozdrowotnej postawy dzieci i młodzieży,
  2. uświadomienie konsekwencji sięgania po substancje uzależniające,
  3. rozwijanie sprawności fizycznej,
  4. budowanie solidarności zespołowej i rywalizacji fair play,
  5. ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego,
  6. kultywowanie zwyczajów szkolnych.

W "Tygodniu Walki z Nałogami" uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego nr 7 w Radomsku. Zgodnie z opracowanym harmonogramem, w każdym dniu realizowane były zadania, we współpracy z nauczycielami i zaproszonymi specjalistami.

Akcję rozpoczął apel, na którym uczniowie i wychowawcy zostali zapoznani z harmonogramem akcji, celami i zadaniami.

01.02.2016r.  nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe dla klas I-III PG.

02.02.2016r. odbyło się spotkanie z dietetykiem z Centrum Dietetycznego Naturhouse, który zaprezentował zasady właściwego odżywiania się oraz przedstawił skutki nadmiernego objadania się i anoreksji.

W godzinach popołudniowych nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki sportowe dla klas IV-VI PSP .

03.02.2016r. odbyło się spotkanie klas II PG z przedstawicielem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zajęcia techniczne w klasach II a (2 godz.) i II b (2 godz.) poświęcone były negatywnym skutkom działania niektórych substancji na organizm człowieka.

Przedstawiciele klas I-III i IV-VI PSP w tym dniu wzięli udział w happeningu plastycznym nt. ,,Siedem dni tygodnia-mój pomysł na zdrowie”.

04.02.2016r. odbyło się pięć przedstawień profilaktycznych w wykonaniuaktorów z teatru ,,Maska” z Krakowa. Dla uczniów z klas I-III PSP wystawiony został spektakl pt. ,,Wielka ucieczka”, dla uczniów klas IV-VI i I-III PG - przedstawienie pt. „Szacunek  i tolerancja”.

05.02.2016r.  została zorganizowana wystawa plakatów konkursowych.

12.02.2016r. odbył się apel podsumowujący kampanię, podczas którego uczestnikom konkursów wręczono nagrody  i dyplomy.

KONKURSY DLA PSP

1. Konkurs plastyczny na plakat o cyberprzemocy (klasy IV-VI).
  2. Happening plastyczny  pt.: „Siedem dni tygodnia- mój pomysł na zdrowie” dla kl. I-III i IV-VI.
  3. Konkurs na rymowane hasło dotyczące uzależnień.
  4. Konkurs na ulotkę wykonaną techniką komputerową dla klas V i VI pt.: ,,Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie”.
  5. Konkurs literacki pt. „Moja reakcja na hejt”.
  6. Turniej sportowy dla klas IV-VI  PSP.
  7. Turniej warcabowy dla klas I-III SP.

KONKURSY DLA PG

1. Konkurs na krótki spot filmowy pt. „Nie bądź katem w internecie - powiedz STOP  cyberprzemocy” dla klas I-III PG.
  2. Konkurs na ulotkę profilaktyczną, wykonaną techniką komputerową dla klas I-III PG pt.: ,,Żyję bez nałogów –wybieram zdrowie!”.
  3. Turniej sportowy dla klas I-III PG.
  4. Konkurs plastyczny pt. „Alkohol-chemiczna pułapka”.

2016-02-26 23:12:01        dodał(a): mariola