Z górki na pazurki - moje ferie

18 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku uczestniczylismy razem z panią Igą Borowiecką-Grzywacz w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Z górki na pazurki - moje ferie". Otrzymało w nim główne nagrody 20 osób (I-III miejsca), a 32 osoby dostały wyróżnienia. Autorom najlepszych prac nagrody wręczali prezydent miasta Jaroslaw Ferenc oraz Anna Kosendek, dyrektor radomszczańskiej biblioteki I członek Jury Ewelina Hoffman.

2016-04-12 21:56:30        dodał(a): mariola

Debata oksfordzka

Po gruntownych, solidnych i wymagających ogromnego zaangażowania, przygotowaniach, udało się! Zorganizowaliśmy dziś “debatę wszystkich debat” - czyli debatę oksfordzką (uniwersytecką), ph. “Wolontariat europejski pierwszym krokiem do kariery zawodowej”.
Tezy zaproponowanej w temacie debaty broniła strona “propozycji” w składzie: Martyna Iwanowicz, Żaneta Zakrzewska, Klaudia Krawczyk, Jakub Kowalczyk, zaś po stronie “opozycji” zasiedli: Joanna Kempa, Julia Dobielska, Hubert Dziadkiewicz i Klaudia Pichit.

2016-04-09 10:21:49        dodał(a): mariola

Elektroodpady

6 kwietnia 2016 r. uczniowie klas V – tych PSP spotkali się z pracownicami PGK w Radomsku: p. Magdaleną Jurek i p. Agnieszką Orzińską. Panie przeprowadziły prelekcję na temat elektroodpadów. Wyjaśniły, czym są elektroodpady,na czym polega szkodliwość ich niewłaściwego przechowywania, jak można się ich pozbyć, jakie cenne substancje pozyskujemy z ich recyklingu.

2016-04-07 23:18:17        dodał(a): mariola

Wolontariat europejski - ankieta

W związku z naszym udziałem w pewnym, interesującym proeuropejskim przedsięwzięciu, zwracamy się do Was (ale także do Waszych znajomych i znajomych Waszych znajomych i…) o wypełnienie krótkiej, aczkolwiek bardzo nam pomocnej, ankiety. Zajmie Wam to naprawdę tylko chwilę, chwileczkę, chwilunię… :)

2016-04-02 12:13:28        dodał(a): mariola

Julia Dobielska pojedzie do Brukseli!!!

Julia Dobielska reprezentująca Szkolny Klub Europejski “Młodzież dla Europy” zdobyła nagrodę specjalną (główną) w konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, zorganizowanym przez europosła Jacka Saryusza-Wolskiego.

2016-04-02 12:08:44        dodał(a): mariola

Młody Obywatel jest nasz!

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że przygotowany został przez nas wniosek w ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego “Młody Obywatel na sportowo”. Bardzo miło jest nam poinformować, że projekt ph.: “Zgrane Radomsko” znalazł się wśród dziesięciu, które uzyskały dofinansowanie!

2016-03-30 23:28:17        dodał(a): mariola

Turniej eliminacyjny Kinder+Sport

W Tomaszowie Mazowieckim odbył się drugi już Turniej eliminacyjny Kinder+Sport. Drużyna UMLKS w składzie - Julia Sojczyńska, Aleksandra Wieczorek, Aleksandra Klekot wygrała swoją grupę eliminacyjną, w czterech meczach tracąc tylko jednego seta. Opiekunem drużyny jest Sławomir Kruszewski.

2016-03-30 21:58:29        dodał(a): mariola

Zaczytani

Podziękowania dla ZSG7 w Radomsku

2016-03-29 22:18:21        dodał(a): mariola

,,Z Bezdan do Nieświeża – podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”

22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego konkursu ,,Z Bezdan do Nieświeża – podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”. W kategorii gimnazja II miejsce zajęła Klaudia Pichit z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomsku z klasy IIIa za pracę ,,Głowa moja jest pełna najdzikszych sprzeczności”.

2016-03-23 17:24:53        dodał(a): mariola

Radiowęzeł

W maju ubiegłego roku szkolnego uczniowie ZSG7 w ramach szkolnego budżetu obywatelskiego składali swoje propozycje projektów, które dotyczyły m.in. budowy boiska do siatkówki plażowej, stworzenia ogródka rekreacyjnego czy zakupu szafek szkolnych. Zdecydowaną większością głosów wygrał projekt utworzenia radiowęzła. Głosowanie na projekt uczniowski odbyło się w czerwcu i od tego czasu rozpoczął się proces instalacji radiowęzła szkolnego.

2016-03-23 17:24:03        dodał(a): mariola