Świat bez dopalaczy

W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku podsumowano dziś międzygimnazjalny konkurs “Świat bez dopalaczy, narkotyków i substancji psychoaktywnych”. Bardzo miło jest nam poinformować, że rolę główną w konkursie odegrali nasi reprezentanci. Żaneta Zakrzewska zdobyła pierwsze miejsce, zaś Adrian Kołodziejczyk, trzecie! Oboje otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe:)

2016-06-07 21:16:13        dodał(a): mariola

XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca odbyła się w Sejmie RP XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży z udziałem naszych reprezentantek: Żanety Zakrzewskiej i Martyny Iwanowicz. Tegoroczny temat przewodni sesji brzmiał: Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.
Obrady rozpoczął Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński, następnie głos zabrała minister edukacji Anna Zalewska – Chcemy, razem z waszymi rodzicami, byście byli obywatelami Polski, Europy i świata.

2016-06-07 21:05:58        dodał(a): mariola

Gala filmowa: Od ignoranta do eleganta

3 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego “Od ignoranta do eleganta”. Przygotowany przez nas film otrzymał wyróżnienie! Dodatkowo Szymon Rak otrzymał nagrodę specjalną za “wyróżniającą się grę aktorską”! BRAWO :) Na gali nasz zespół reprezentowany był przez: Aleksandrę Jędrych i Wiktorię Banaszek. Pozostali (w większości) aktualnie przebywają we Włoszech.

2016-06-04 22:14:06        dodał(a): mariola

MegaMisja

30 maja Fundacja Orange ogłosiła wyniki naboru świetlic szkolnych do edycji 2016/2017 programu MegaMisja (https://megamisja.pl/), do którego wychowawcy świetlicy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 nagrali wraz z uczniami film i wysłali zgłoszenie. W czasie trwania rekrutacji wpłynęło 725 kompletnych wniosków. Do programu – zgodnie z regulaminem - przyjęto 300 świetlic, w tym z PSP nr 7, jako jedyną z powiatu radomszczańskiego.

2016-06-02 22:17:40        dodał(a): mariola

Rakoobrona - konkurs wiedzy

Dziś zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o profilaktyce raka: płuc, szyjki macicy oraz czerniaka, w związku z realizowaną w szkole kampanią “Rakoobrona“. W konkursie udział wzięło 35 osób. A wyniki prezentują się następująco:
I miejsce (ex aequo) - 21 pkt.: Michał Droś i Piotr Piekarz

2016-05-25 22:06:39        dodał(a): mariola

"Najlepszy, bo nasz - powiat radomszczański"

Wyniki szkolnego konkursu na najlepszą prezentację w programie Prezi: "Najlepszy, bo nasz - powiat radomszczański"
I miejsce - Anna Stefaniak
II miejsce ex aequo - Aleksandra Jędrych, Marta Konopka
III miejsce - Alina Biskupska

2016-05-15 10:56:27        dodał(a): mariola

Opowiedz mi Babciu, opowiedz mi Dziadku...

W ramach realizowanego projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatel na sportowo” przygotowaliśmy film ze wspomnieniami Babć i Dziadków o sposobie spędzania czasu wolnego w okresie Ich dzieciństwa. Powstał bardzo sympatyczny reportaż, którego autorkami są: Karolina Derwisz, Julia Grzędowska, Ada Jędrych.

2016-05-15 10:45:16        dodał(a): mariola

Dni otwarte funduszy europejskich

W najbliższą niedzielę odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Radomsku. Początek imprezy w Parku Solidarności o godz. 16.00, a już piętnaście minut później na scenie pojawi się także reprezentacja SKE “Młodzież dla Europy” w składzie: Żaneta Zakrzewska, Anna Stefaniak, Joanna Kempa, Jakub Kowalczyk, która krótko opowie o naszej działalności.

2016-05-15 10:35:38        dodał(a): mariola

Od ignoranta do eleganta

12 maja ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu filmowego “Od ignoranta do eleganta”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
Jakże miło się składa…że przygotowany przez nas film znalazł się w gronie sześciu wyróżnionych! Oficjalne wyniki poznamy podczas gali finałowej - 3 czerwca! :)

2016-05-15 10:31:54        dodał(a): mariola

Tydzień Języków Obcych

W piątek 13 maja odbyła się w Miejskim Domu Kultury gala wręczenia nagród z okazji zakończenia Tygodnia Języków Obcych zorganizowanego w ramach współpracy pięciu radomszczańskich gimnazjów. Wśród laureatów pojawili się nasi uczniowie:

2016-05-13 17:12:20        dodał(a): mariola