Kampania profilaktyczna

Uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii “Rakoobrona”, uruchomiona została strona, prowadzona przez przedstawicieli klasy europejskiej. Zachęcamy do polubienia oraz śledzenia “Rakoobrony Radomsko”.

2016-04-29 21:59:25        dodał(a): mariola

Dictation Champion

W dniu 26 kwietnia pięciu uczniów naszego gimnazjum reprezentowało szkołę na międzygimnazjalnym konkursie "Dictation Champion" w Zepole Szkół Ekonomicznych. Z przyjemnością informujemy, że Jakub Szymczak (opiekun p. A.Sojczyńska)  zajął 2 miejsce, a Michał Droś IIIA  (opiekun p. K.Madalińska-Serwa) zajął 3 miejsce.!.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! ;)

2016-04-27 16:17:30        dodał(a): mariola

73 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

We wtorek 19 kwietnia I we czwartek 21 obchodziliśmy najpierw w podstawówce a potem w gimnazjum 73 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Głównym punktem uroczystości była premiera filmu “Nie było żadnej nadziei” przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wysłuchaliśmy krótkiego wstępu historyczno-kulturowego, piosenki “Miasteczko Bełz” w wykonaniu zespołu “Raz, dwa, trzy” ze słowami Agnieszki Osieckiej I krótkiego przypomnienia o Marku Edelmanie, jednym z przywódców powstania. Pomysłodawczynią I organizatorką wydarzenia była pani Iga Borowiecka-Grzywacz.

2016-04-27 16:13:07        dodał(a): mariola

Najfajniejsza szkoła :-)

Dziękujemy Wszystkim, którzy oddali głosy na PG 3 i PSP 7 w plebiscycie na Najfajniejszą Szkołę Podstawową i Najfajniejsze Gimnazjum. Walka trwała do samego końca, czyli do wtorku do godz. 24.00. Dziękujemy za zainteresowanie plebiscytem swoich znajomych i rodziny. Wygraliśmy wszyscy, pokazaliśmy, że potrafimy walczyć o swoją szkołę i jest ona dla nas ważna.
Gimnazjum zwyciężyło w swojej kategorii a szkoła podstawowa zajęła 2 miejsce.
Jesteśmy z Was dumni i jeszcze raz gorąco dziękujemy!

2016-04-27 16:10:13        dodał(a): mariola

Bo w świetlicy (na Brzeźnickiej) fajnie jest!

Kontynuujemy nasze działania w ramach projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatel na sportowo“. Dziś zorganizowaliśmy zajęcia w świetlicy środowiskowej przy ul. Brzeźnickiej. Przypomnijmy, że podstawowym celem, jaki postawiliśmy przed sobą, jest przypomnienie dawnych gier i zabaw lokalnej społeczności.

2016-04-27 16:04:57        dodał(a): mariola

Wiosenny wieczorek kinowy

22 kwietnia odbył się wiosenny wieczorek kinowy. Projekcję filmu ,,Dzienniczek cwaniaczka’’ poprzedziła krótka  prezentacja  pt. ,,Książka moim przyjacielem’’ dotycząca baśni ,,Brzydkie kaczątko’’ i krótki quiz. Osoby, które uzyskały poprawne odpowiedzi z quizu, otrzymały upominki w postaci książek.
Organizatorem była p.Agnieszka Prudło.

2016-04-22 22:18:30        dodał(a): mariola

Powiatowa Olimpiada Matematyczna

21 kwietnia w ZSG nr 4 odbyła się II edycja Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: Simon Herod IIIa SP, Hubert Mazur III c SP, Nikola Majchrzak Vb, Marcin Tomczyk V a, Agnieszka Klekowska I d, Maria Łuszczyn I d, Aleksandra Jędrych III a i Żaneta Zakrzewska III a. Wyniki zmagań uczniów z królową nauk poznamy 5 maja. Trzymamy kciuki!

2016-04-22 22:40:17        dodał(a): mariola

Światowy Dzień Ziemi

Dziś odbyła się kolejna prelekcja z cyklu poświęconego ochronie środowiska i przyrody, w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Ziemi. Tym razem uczestniczyli w niej uczniowie klas szóstych SP, a prowadzącymi były przedstawicielki PGK w Radomsku. Tematem była ochrona przyrody na co dzień. Uczniowie poznali wpływ człowieka na kształt otaczającej nas przyrody oraz zasady codziennego postępowania sprzyjające ochronie środowiska i przyrody, w tym m.in. dokonywanie świadomych zakupów i prowadzenie ekologicznych gospodarstw domowych.

2016-04-22 16:09:38        dodał(a): mariola

Sukces drużyny PSP 7 w Scrabble

Radomszczańska Szkolna Liga Scrabble wyłoniła zwycięzców na terenie miasta w grupie Szkół Podstawowych. I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły: Natalia Musiał kl. VIc, Kacper Guziak kl. IVa,Sebastian Klimczak kl. Vc. Natalia Musiał i Kacper Guziak będą reprezentować naszą szkołę na Turnieju Ogólnopolskim w Kutnie w miesiącu czerwcu 2016r. Opiekunami drużyny są p. M. Fimowicz-Bednarczyk oraz p. A. Biniek.

2016-04-20 21:30:00        dodał(a): mariola

Szkolny konkurs matematyczny

W dniu 11 kwietnia 2016 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas piątych. Przystąpiło do niego 18 uczniów naszej szkoły. Walka o tytuł mistrza była dość wyrównana. I miejsce zajęła Nikola Majchrzak z klasy V b, II miejsce Marcin Tomczyk z klasy V a, III miejsce Ola Wieczorek z klasy Vb oraz Staś Cieciura z klasy Vc. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych matematycznych sukcesów. Organizatorami konkursu były panie Katarzyna Trajdos i Agnieszka Jędrzejczyk.

2016-04-18 15:40:55        dodał(a): mariola