Na podsumowanie…Krzętów!

Podsumowanie roku najlepiej spędzić gdzieś w ciszy, ale na sportowo i bardzo aktywnie. Stąd wybór Krzętowa był jak najbardziej oczywisty! Dwie drużyny - “Kwas chlebowy” i “Landrynki Macieja” zapewniły niezapomniane emocje. Były zatem “kostki zrostki”, “flinston”, “turbokozak”, “kółko-krzyżyk” w wersji ekstremalnej i duuużo siatkówki. Nie zabrakło także scrabble z jakże pięknym słowem “p i n b e z a ” :)

OPPM 2016

14 czerwca, na Zamku Królewskim w Warszawie zespół reprezentujący “SKE Młodzież dla Europy”, w składzie: Katarzyna Strychalska, Aleksandra Borowiecka, Karolina Kubik, Julia Grzędowska wziął udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Młodzież z ponad 50 szkół z całej Polski, w formie targów projektów zaprezentowała wyniki swojej pracy związanej z realizacją projektów w zakresie: edukacji obywatelskiej, działań społecznych, kultury, lokalnej historii, środowiska naturalnego, nauk ścisłych oraz nowych mediów.

Zgrane Radomsko. Turniej międzypokoleniowy

Za nami bardzo ważne wydarzenie w ramach projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatel na sportowo”, przy okazji festynu rodzinnego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 zorganizowaliśmy “turniej międzypokoleniowy” z udziałem babć, dziadków, mam, rodzeństwa oraz dzieci i młodzieży. Łącznie w turnieju udział wzięło osiem dwuosobowych zespołów, które zmierzyły się w czterech konkurencjach: “taczka”, “słodkie jabłuszka”, “flinston”, “balonowe kulki”. W każdej konkurencji maksymalnie można było zdobyć 12 pkt. Rywalizacja była niezwykle zacięta do ostatniej konkurencji.

Festyn rodzinny

W piątek 10 czerwca 2016 bawiliśmy się wspólnie na festynie rodzinnym. Przedsięwzięcie to na trwałe już wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości i Radomszczańskich Dni Rodziny.
Na przybyłych czekały liczne atrakcje: pyszne potrawy regionalne, strzelnica, pokazy policji i straży pożarnej, zjeżdżalnie, występy uczniów, pokazy taneczne, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami.

2016-06-14 23:39:25        dodał(a): mariola

Zagraj z nami

W piątek, przy okazji zorganizowanego w naszej szkole festynu rodzinnego, można było także zobaczyć wystawę, obrazującą, jakimi zabawkami dawniej bawiły się dzieci, jak spędzały czas wolny. Dodatkowo, na sztalugach, zaprezentowane zostały zasady gier i zabaw z lat młodzieńczych naszych babć i dziadków (m.in.flinston, ziemniak, wojna, czyli państwa-miasta, kapsle, serso). Wszystko, w ramach projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatel na sportowo”. Fotografie zostały zaczerpnięte z zasobów Muzeum Regionalnego w Radomsku oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Gramy w warcaby

Plac 3 Maja w Radomsku to doskonałe miejsce do gry w szachy lub warcaby. W ramach projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatel na sportowo”, podzieleni na dwa zespoły (biali i czarni) zorganizowaliśmy w dzisiejsze popołudnie zabawę z warcabami w roli głównej. Tym samym chcemy zachęcić do takiego właśnie spędzania czasu wolnego :)

2016-06-18 17:03:21        dodał(a): mariola

Festyn rodzinny

2016-06-06 19:39:54        dodał(a): mariola

Matma jest wszędzie

W czerwcu w klasie 6 a i b przeprowadzony został cykl zajęć "Matma jest wszędzie". Uczniowie metodą projektu przygotowywali się do lekcji przedstawiając zastosowanie matematyki w zawodach. Pomysłów na prezentacje zawodów było dużo: elektryk, farmer, bankowiec, handlowiec i wiele, wiele innych. Celem zajęć było pokazanie uczniom, że matma jest naprawdę wszędzie. Zajęcia przeprowadziła Katarzyna Trajdos.

2016-06-08 22:06:45        dodał(a): mariola

Matematyczny konkurs dla klas VI

W dniu 5 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas szóstych. Przystąpiło do niego 18 uczniów naszej szkoły. Walka o tytuł mistrza była dość wyrównana a zwycięzcy będą nas reprezentować na konkursie międzyszkolnym w PSP3. I miejsce zajął Hubert Jędrzejczyk z klasy 6c, II miejsce Julka Jaguścik klasa 6c, III miejsce- Olga Andrysiak- klasa 6c.

2016-06-08 21:52:41        dodał(a): mariola

Podsumowanie XXII Sesji SDiM

Dziś w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się podsumowanie XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło 28 młodzieżowych posłów, reprezentujących województwo łódzkie w polskim sejmie, a także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, samorządowcy oraz nauczyciele. Nie zabrakło naszych reprezentantek: Żanety Zakrzewskiej oraz Martyny Iwanowicz.

2016-06-07 21:22:10        dodał(a): mariola