... o dobrych manierach i wychowaniu na co dzień

Dziś uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w apelu, podczas, którego p. dyrektor przypomniała zasady rywalizacji międzyklasowej przebiegającej pod hasłem „Bezpieczeństwo uczniów i ich wzajemne relacje w czasie pobytu w szkole”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia scenek związanych z tym hasłem, zaprezentowanych przez uczniów klas Va, VIa.

2016-11-24 22:17:47        dodał(a): mariola

Wróżby i zabawy andrzejkowe

Andrzejki to jeden z nielicznych wieczorów, kiedy możemy zajrzeć ...
Andrzejki to jeden z nielicznych wieczorów, kiedy możemy zajrzeć w swoją przyszłość. Jest to również okazja do zorganizowania wspaniałej zabawy, która odbyła się w naszej szkole 24 listopada. Członkowie Parlamentu Uczniowskiego zaprosili wszystkich uczniów z klas IV-VI na wieczór wróżb, przepowiedni i tanecznych szaleństw przy dobrej muzyce.

2016-11-24 21:43:51        dodał(a): mariola

Niezwykła lekcja historii

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawej lekcji historii zorganizowanej przez Radomszczański Klub Kolekcjonera. Członkowie Klubu zaprezentowali zbiory białej broni, interesująco opowiadali o wydarzeniach historycznych dotyczących eksponowanej broni. Uczniowie na koniec mieli możliwość zrobienia pamiątkowych fotografii.

2016-11-19 23:34:38        dodał(a): mariola

Konkurs pięknego czytania

Od dn.20 października  do 10 listopada 2016 r. w naszej bibliotece odbyły się eliminacje do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs przeznaczony jest dla kl. IV-VI. Wzięło w nim udział 17 uczniów. Spośród  prezentujących utwory literackie wyłonionych zostało  3 uczniów- zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania.  Są to:

Hubert Mazur kl. IV c, Julia Łągiewska  kl. V b oraz Anna Marczyk z kl. VI b

2016-11-19 23:57:10        dodał(a): mariola

Dyrektor ZSG 7 informuje,
że 16 listopada 2016 roku odbędą się wywiadówki według następującego porządku:

godz. 16.00 - klasy 0 - VI PSP (w klasach)
godz. 16.30 - klasy III PG (w malej sali gimnastycznej)
godz. 17.00 - klasy I - II PG (w klasach).

2016-11-14 23:54:21        dodał(a): mariola

Warcabowy Mistrz Szkoły w ramach projektu mPotęga wyłoniony

W ramach projektu mPotęga odbyły się między uczniami klas IV-VI rozgrywki w warcaby. Wzięło w nich udział 40 uczniów. Rozgrywki były prowadzone najpierw między uczniami poszczególnych klas, a potem na poziomie poszczególnych oddziałów ( IV – V – VI). Na koniec rozgrywek został wyłoniony  Warcabowy Mistrz Szkoły.

2016-11-16 15:05:44        dodał(a): mariola

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Tolerancja to idea, której dziś potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek dotąd. To ona uczy nas szacunku dla różnorodności kulturowej, różnych modeli życia i sposobów wyrażania naszego człowieczeństwa. (…) Tolerancja to nie bierna, cicha akceptacja odmienności, lecz zasadniczy warunek poszanowania podstawowych praw człowieka. To stałe zaangażowanie w dialog, pomimo wszelkich trudności, przeszkód i braku zrozumienia.

2016-11-15 22:46:40        dodał(a): mariola

Polscy liderzy w drodze do niepodległej Polski

Ubrani w biało-czerwone barwy, z szalikami, flagami, pomalowanymi twarzami, dziesiątkami biało-czerwonych balonów, kotylionów, wstążek…w niecodzienny sposób uczciliśmy na ulicach Radomska Narodowe Święto Niepodległości “11 listopada”. Każdy przechodzień mógł otrzymać od nas biało-czerwone symbole, ale także odświeżyć swoją wiedzę historyczną.

2016-11-13 11:22:19        dodał(a): mariola

Sukces PCK z PSP 7

25 października to Dzień Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża.
W tym roku miał on wyjątkowy charakter za sprawą jubileuszu 95-lecia Kół Młodzieży PCK. Na wojewódzkich obchodach zorganizowanych przez Łódzki Oddział Okręgowy PCK spotkali się przedstawiciele młodzieży, opiekunowie Szkolnych Kół PCK.
W konkursie wojewódzkim „Najaktywniejsze Szkolne Koło PCK” w kat. podstawówek I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku. Nagrodzono i wyróżniono także opiekunów i wolontariuszy-wyróżnienie przyznano p. Renacie Koch opiekunowi koła PCK w PSP7.

2016-11-09 23:16:53        dodał(a): mariola

PSP 7 i PG 3 Mistrzami Radomska w szachach

W rozegranych mistrzostwach Radomska w szachach, nasi uczniowie zagrali  rewelacyjnie. Reprezentujący PSP 7 - Bartek Trajdos, Hubert Grabowski oraz Weronika i Krzysztof Wtorkowscy zajęli pierwsze miejsce, podobnie jak  ich starsi koledzy reprezentujący Gimnazjum nr 3: Mateusz Chudek, Igor Olejarczyk, Michał Witczak i Katarzyna Nalepa. Nasze zespoły  w tej "grze królów" nie przegrały żadnego meczu. Obie drużyny będą reprezentować naszą szkołę w mistrzostwach powiatu radomszczańskiego, za dwa tygodnie.
2016-11-09 16:15:05        dodał(a): mariola