Podsumowanie projektu mPotęga w PSP 7

W czwartek odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego mPotęga „Matematyczne podróże małe i duże”, realizowanego od września br. Odbiorcami projektu byli uczniowie klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Głównym celem projektu była popularyzacja matematyki w środowisku uczniowskim.
Zaprezentowano wszystkie podjęte działania, które były realizowane w różnych obszarach (m.innymi informatyka i plastyka) ale zawsze związanych z matematyką.

2016-12-22 20:02:16        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Szkolne Jasełka

W środę 21 grudnia nauczyciele ZSG7 przygotowali dla swoich uczniów nietypowy prezent pod choinkę – przedstawienie jasełkowe, w którym zagrało 17 pedagogów. Scenariusz został oparty na współczesnych realiach, jednak nie zabrakło w nim również postaci biblijnych, aniołów i diabła. Niecodzienny występ był zarówno okazją do dobrej zabawy, jak również skłaniał do refleksji na temat roli Bożego Narodzenia w naszym życiu.

2016-12-21 23:29:58        dodał(a): mariola

Makieta budynku szkoły

W ramach projektu edukacyjnego „Matematyczne podróże małe i duże” uczniowie klas szóstych podjęli się ambitnego zadania, aby wykonać makietę budynków szkoły. Zadanie było trudne i czasochłonne ale szóstoklasiści z drobną pomocą nauczyciela matematyki sprostali wyzwaniu. Wykonania projektu w wersji ostatecznej podjęły się:

2016-12-20 10:51:37        dodał(a): mariola        Autor: Piotr Żak

Żółwiem po ekranie

W ramach projektu mPotęga w miesiącu grudniu na zajęciach komputerowych uczniowie klas V kontynuowali zajęcia z żółwiem. Wydawali żółwiowi zrozumiałe dla niego polecenia, a on z kolei wykonując polecenia tworzył na ekranie rysunki. Podejmowali coraz to trudniejsze zadania. Dowiedzieli się, że użycie komendy powtórz spowoduje, że dany ciąg poleceń zostanie wykonany kilka razy.

2016-12-19 10:02:29        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Zajęcia plastyczne w ramach projektu mPotęga

W ramach projektu mPotęga i według harmonogramu zadań odbyliśmy dwufazowe zajęcia plastyczne w trakcie których zapoznali się z technologią wykonania ozdób z masy polimerowej FIMO, jej możliwościami i zastosowaniem. Pierwsza faza to projektowanie. W trakcie warsztatów dzieci poznały pojęcie symetrii jedno i wieloosiowej oraz stworzyły projekty brosz i przypinek.

2016-12-19 19:35:08        dodał(a): mariola        Autor: Iga Borowiecka-Grzywacz

Magicznych i Zaczytanych Świąt

2016-12-20 07:24:45        dodał(a): mariola

Rozgrywki w Blokusa

W ramach projektu mPotęga odbył się konkurs rozgrywek w  BLOKUSA. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas IV-VI. Rozgrywki były prowadzone  parami najpierw na poziomie klas, potem oddziałów IV – V – VI a na koniec został wyłoniony mistrz szkoły.
W klasach IV najlepszy był Jan Adamowicz z klasy IV c. W klasach V wygrał Kaźmierczak Kordian  z klasy V c. Na poziomie klas VI najlepsza była Majchrzak Nikola z klasy VI b.

2016-12-20 11:50:26        dodał(a): mariola        Autor: Katarzyna Trajdos

Szachowe podsumowanie roku

To był bardzo udany rok dla szachistów z naszej szkoły.Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie - Hubert Grabowski, Bartek Trajdos oraz Weronika i Krzysztof Wtorkowscy debiutowali w międzyszkolnych zawodach, debiutowali fantastycznie.W listopadzie zostali drużynowymi Mistrzami Radomska a później Mistrzami powiatu radomszczańskiego. W grudniu rywalizowali w półfinale mistrzostw województwa łódzkiego, gdzie zajęli V miejsce.
2016-12-20 07:24:45        dodał(a): mariola        Autor: Zbigniew Solarik

Podróż do wymarzonego miejsca

Konkurs dla szóstoklasistów „Podróż do wymarzonego miejsca” to skomplikowana, długoterminowa praca dla grup uczniów. Każda klasa miała za zadanie wybrać państwo oraz szczególnie ciekawe i znajdujące się  w nim miasta oraz przedstawić szczegółowy plan wycieczki dla całej klasy.

2016-12-16 08:52:25        dodał(a): mariola

Zaproszenie na kiermasz