Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej

7 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiej.W tym roku uczniowie radomszczańskich gimnazjów prezentowali utwory niemieckiego poety Heinricha Heinego. Zwycięzcami konkursu zostali:

2016-12-17 23:58:28        dodał(a): mariola        Autor: Małgorzata Kurzyk

Konkurs plastyczny "Podaruj dziewczynie, podaruj chłopakowi"

Celem konkursu była współpraca pomiędzy szkołami i środowiskami, poprawa koncentracji i kształtowanie umiejętności wyciszenia, inspirowanie twórczych poszukiwań,  rozwój koordynacji wzrokowo – ruchowej i kreatywności a także rozwój inteligencji emocjonalnej i wyobraźni. Dwójka uczniów z naszej szkoły Maciej Skiba i Piotr Marczyk zajęli I miejsca w kategorii wiekowej klas 4 – 6 PSP.

2016-12-14 21:31:57        dodał(a): mariola        Autor: Agnieszka Prudło

Poradnik pozytywnego myślenia

Jak zarządzać swoimi emocjami? Jak kształtować pozytywne myślenie, nawet w sytuacji bez wyjścia? Jakimi wartościami warto się kierować w życiu codziennym? Jakie wartości mogą pomóc przy realizacji zamierzonych wcześniej celów? Jakie cechy charakteru mają młodzieżowi liderzy? Wszystkie te zagadnienia, odpowiedzi na pytania pojawiły się podczas dwudniowych warsztatów, w ramach projektu “Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie”.

2016-12-13 22:29:29        dodał(a): mariola

Maraton pisania listów

Za nami tegoroczny “Maraton pisania listów” w ramach akcji organizowanej przez Amnesty International. Razem z uczniami gimnazjum napisaliśmy łącznie aż 45 listów w obronie praw osób prześladowanych, torturowanych, więzionych na terenie całego świata. Argumentowaliśmy obronę praw, m.in.: Shawkana (Egipt), uwięzionego za wykonywanie swojej pracy, Ilhama Tohti (Chiny) aktywista pokojowy skazany na dożywocie, Barjam i Gijas (Azerbejdżan), uwięzieni i torturowani za graffiti…

2016-12-08 22:10:46        dodał(a): mariola

Konsultacje i Zaproszenie

Dyrektor ZSG7 informuje,
że w środę (7 grudnia) odbędą sie konsultacje w godz. 18.00 do 19.00

Dyrektor ZSG7 zaprasza rodziców na warsztaty dotyczące cyberprzemocy, które odbędą się
w środę 7.12.br.
w godz. 17.30 -18.30 w małej sali gimnastycznej.

2016-11-29 16:12:18        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Mikołaj w naszej szkole

Dziś 6 grudnia w naszej szkole za sprawą SU odbyły się Mikołajki. Tego dnia do klas zawitał Mikołaj wraz z pomocnikami i workiem mandarynek i cukierków. Dla nauczycieli Mikołaj też miał małe co nieco. W szkole panowała niesamowita atmosfera, wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój, a mikołajkowe czapki zdobiły głowy prawie całej społeczności.

Oby więcej takich dni w naszej szkole :-)

2016-12-06 21:42:15        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 28.12.16.-02.12.16 w szkole podstawowej oraz gimnazjum realizowany był Tydzień Walki z Nałogami, czyli szereg działań profilaktycznych. W poniedziałek odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniom zostały przedstawione konsekwencje, jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy oraz nadmierne spożywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

2016-12-03 00:17:15        dodał(a): mariola

Trochę matematyki na lekcjach informatyki

W listopadzie uczniowie klas V w ramach projektu edukacyjnego mPotęga wczuli się w rolę początkujących „programistów”. Poznali podstawowe polecenia języka Logo (język programowania stworzony do nauczania informatyki i matematyki), dzięki którym żółw przemieszczał się w przód, w tył, obracał się o dowolny kąt w prawo bądź w lewo, rysował linie proste, zmieniał kolor i grubość pisaka.

2016-12-01 22:24:59        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska

Gra terenowa

W piątek odbyła się matematyczna gra terenowa dla klas piątych. Uczniowie w grupach trzyosobowych rozwiązywali zadania przygotowane przez nauczycieli matematyki. Za zadania można było otrzymać maksymalnie 5 lub 10 punktów. To grupy decydowały o wyborze trudności zadania. Kolejno na czterech stanowiskach można było spotkać zadania ze skali, obliczania pól powierzchni figur geometrycznych oraz zastosowanie matematyki w życiu codziennym czyli zakupy i oszczędności.

2016-11-27 22:48:56        dodał(a): mariola        Autor: Katarzyna Trajdos

Public Relations Lidera

Jak prezentować się publicznie? Jakich błędów unikać, jak radzić sobie ze stresem podczas oficjalnych wystąpień? Jak motywować siebie oraz innych do skutecznych działań? Jak powinna wyglądać notatka prasowa z wydarzenia organizowanego przez liderów? Jak dbać o swój dobry wizerunek, jak go odpowiednio kształtować? Jak zrealizować swoje liderskie aspiracje?

2016-11-26 15:40:04        dodał(a): mariola