Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 28.12.16.-02.12.16 w szkole podstawowej oraz gimnazjum realizowany był Tydzień Walki z Nałogami, czyli szereg działań profilaktycznych. W poniedziałek odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Uczniom zostały przedstawione konsekwencje, jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy oraz nadmierne spożywanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

We wtorek, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, poznali zasady zdrowego odżywiania się, zaś w środę i piątek, z uczniami spotkali się przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku, poruszając tematy profilaktyki uzależnień, przemocy rówieśniczej. Dodatkowo uczniowie PSP oraz PG uczestniczyli w klasowych rozgrywkach klasowych. W czwartek, w szkole zagościł MIM, z bardzo wymownym i poruszającym przedstawieniem profilaktycznym. Młodzież gimnazjalna wzięła także udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, podczas których poruszane były wątki uzależnień behawioralnych.
Każdy zainteresowany mógł wziąć udział w konkursach profilaktycznych, wyniki zostaną zaprezentowane w następnym tygodniu, gdy odbędzie się podsumowanie Tygodnia Walki z Nałogami. Akcja profilaktyczna w naszej szkole została dofinansowana przez Urząd Miasta w Radomsku kwotą 2 900 zł.

2016-12-03 00:17:15        dodał(a): mariola