Dni wolne

Dyrekor ZSG 7 informuje, że 13 (czwartek) i 14 (piątek) października są wolne od zajęć dydaktycznych.

Świetlica czynna będzie w godzinach od 8.00 do 16.00

2016-10-11 13:38:55        dodał(a): mariola

"Liderzy" z liderami radomszczańskiego samorządu

Liderzy w akcji - za nami kolejne spotkanie, tym razem z Przewodniczącym Rady Miasta Panem Jackiem Gębiczem oraz Wiceprzewodniczącym Panem Arturem Wernerem. Przypomnijmy, spotkanie miało związek z realizowanym projektem "Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie". Aktualnie realizujemy pierwszy szczebel projektu - “Opowiedz mi, a zapamiętam”, czyli cykl spotkań z różnymi osobami ze świata polityki, kultury, samorządu, a także właśnie mediów.

2016-10-06 22:24:04        dodał(a): mariola

Zaczytana ławeczka

Na korytarzu PSP obok patrona, znajduje się "zaczytana ławeczka". Można na niej, w pędzie dnia codziennego zasiąść na miękkiej poduszce i "zaczytać się w ulubionej lekturze". Pomarzyć o niebieskich migdałach w różowych okularach i znaleźć się na..."Wyspach Bergamutach, gdzie podobno jest kot w butach (...)".

2016-10-05 22:07:30        dodał(a): mariola

Młodzieżowi liderzy w redakcji "Co Nowego"

We wtorek odwiedziliśmy redakcję Tygodnika “Co Nowego”. Spotkanie miało związek z realizowanym projektem "Radomszczańska Szkoła Liderów - Po drabinie". Aktualnie realizujemy pierwszy szczebel projektu - “Opowiedz mi, a zapamiętam”, czyli cykl spotkań z różnymi osobami ze świata polityki, kultury, samorządu, a także właśnie mediów.

2016-10-04 23:13:21        dodał(a): mariola

Konkurs recytatorski

W ramach Różewicz Open Festiwal odbył się w poniedziałek, 3 października 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym  w Radomsku Konkurs Recytatorski. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych recytowali wiersze Poety w tłumaczeniu na język niemiecki. Autorem przekładów jest Bernhard Hartmann. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Dwoje z nich odniosło sukces. Maria Łuszczyn zajęła II miejsce, a Hubert Rosik zdobył wyróżnienie

2016-10-04 22:17:07        dodał(a): mariola

Spotkanie z geodetą

W czwartek w naszej szkole uczniowie klas szóstych brali udział w zajęciach prowadzonych przez geodete pana Alberta Traczyka. Celem tych zajęć zorganizowanych w ramach realizacji projektu mPotęga było pokazanie uczniom zastosowania matematyki w geodezji. Prowadzący zajęcia pan Traczyk pokazał jak powstają mapy, jak je odczytywac i jakie umowne symbole stosowane są na planach. Wytłumaczyl również  jak wykorzystywać skale i współrzędne. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak urządzenia stosowane do pomiarów dużych odległości.

2016-10-01 00:05:13        dodał(a): mariola

Wybory do Samorządu Uczniowskiego IV-VI

29 września  przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI, podczas których wszyscy uczniowie kl. IV-VI  wypełnili karty do głosowania. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci mogli wykonać i zaprezentować plakaty zachęcające do głosowania z informacją o sobie i propozycją działań na rzecz szkoły. 5 osób zgłosiło się i zaprezentowało swoje propozycje.

2016-09-30 13:47:19        dodał(a): mariola

Klasowy Dzień Chłopaka w I A

Z okazji „Dnia Chłopaka” klasa I a PG  wybrała się na wycieczkę do Napoleonowa. Czekały tam na nich nie lada atrakcje. W dobie internetu, gier komputerowych i galerii handlowych zaproponowaliśmy ,,naszym chłopakow’’ zupełnie coś innego. Napoleonów to miejsce, które wzbudza zachwyt odwiedzających osób. Miejsce  położone jest w pobliżu lasu, skrywającego niezwykłe tajemnice natury. Jest to  doskonałe miejsce na wypoczynek od zgiełku miasta.

2016-09-29 21:40:33        dodał(a): mariola

Zebrania z rodzicami

W środę 21 września 2016 roku odbędą się wywiadówki według następującego porządku:
- godz. 16.00 - klasy 0 - III PSP ( górny korytarz PSP),
- godz. 16.30 - klasy IV (mała sala gimnastyczna)
- godz. 17.00 - klasy V - VI PSP (mała sala gimnastyczna),
- godz. 18.00 - klasy I - III PG (mała sala gimnastyczna).
Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami.

2016-09-19 21:14:55        dodał(a): mariola