Konkurs YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR

W środę odbył się w naszej szkole konkurs YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" przygotowany przez anglistów w ramach Tygodnia Języków Obcych. Był to jeden z wielu konkursów zorganizowanych w wyniku współpracy nauczycieli języków obcych pięciu radomszczańskich gimnazjów.

2016-05-13 16:15:35        dodał(a): mariola

Parada Schumana 2016

Tu jest Europa! - z takim hasłem 07.05. przeszliśmy ulicami Warszawy w 17. Paradzie Schumana. Nasza grupa liczyła ponad czterdzieści osób, ubrana w koszulki symbolizujące prezydencję Holandii w Radzie Unii Europejskiej (w ramach naszej współpracy z Polską Fundacją im. Roberta Schumana) oraz współpracę Warszawy z Berlinem, byliśmy także wyposażeni we flagi Holandii, transparent “PG 3 Radomsko”.

2016-05-10 22:23:23        dodał(a): mariola

Finansoaktywni

Zakończyliśmy pracę nad projektem edukacyjnym “Finansoaktywni“, którego organizatorem jest Ministerstwo Finansów. Głównym celem projektu jest pokazanie, w jaki sposób mamy wpływ na kształtowanie budżetu państwa i jak ten budżet przekłada się na wygląd naszego otoczenia.

2016-05-10 22:17:31        dodał(a): mariola

Gramy w gumę i w klasy “na Narutowicza”

Intensywnych działań w ramach projektu “Zgrane Radomsko Młody obywatel na sportowo“, ciąg dalszy. Za nami zajęcia w świetlicy środowiskowej przy ul. Narutowicza. Przypomnijmy, że podstawowym celem, jaki postawiliśmy przed sobą, jest przypomnienie dawnych gier i zabaw lokalnej społeczności.

2016-05-10 22:12:32        dodał(a): mariola

Panel w ZSG 7

Dnia 5.05.2016 r. odbył się w naszej szkole panel z udziałem przedstawicieli rodziców, uczniów i nauczycieli. Jego celem było zebranie opinii i ocena pracy szkoły w następujących obszarach:

• Bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów.
• Respektowanie norm społecznych i zasad przez uczniów i nauczycieli.
• Działania wychowawcze mające na celu eliminowanie zagrożeń oraz wzmacnianie pożądanych zachowań uczniów.

2016-05-10 20:56:07        dodał(a): mariola

Jak spędzamy czas na świetlicy szkolnej?

Tworzenie biżuterii na Dzień Matki.
Każdy, kto lubi swój wolny czas po lekcjach, spędzać w świetlicy wie, że nie może się nudzić. Chętni uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności manualne, rozwijać zainteresowania oraz ciekawie spędzić czas tworząc wiele interesujących prac. Rysować i tworzyć może każdy - trzeba tylko chcieć!

2016-05-10 06:02:37        dodał(a): mariola

Happening „Czytanie to świetna zabawa”

W poniedziałek 25.04.2016 r.  w naszej szkole odbył się Happening  „Czytanie to świetna zabawa” dla kl. IV –VI.
Impreza czytelnicza rozpoczęła się od dwóch prezentacji multimedialnych pokazujących  Rządowy Program „Książki naszych marzeń”, zalety czytania książek oraz wpływ czytelnictwa na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży.

2016-05-04 19:01:19        dodał(a): mariola

Dzień Symboli Narodowych

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja, dziś odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona polskim symbolom narodowym. Tego dnia obowiązywał strój w kolorach barw narodowych: były stroje galowe z czerwonym akcentem, były kotyliony oraz wymalowane na twarzy barwy biało-czerwone. Do tego wydarzenia przygotowywały się wszystkie klasy IV-VI PSP oraz I-III PG, które otrzymały odpowiednio wcześniej zadania do wykonania:

2016-04-29 23:54:32        dodał(a): mariola

Martyna i Żaneta - Panie Posłanki!

Dwie nasze reprezentantki (klasa europejska) - Martyna Iwanowicz i Żaneta Zakrzewskazakwalifikowały się do XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, (łącznie z woj. łódzkiego 28 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).
Sesja odbędzie się 1 czerwca w parlamencie, weźmie w niej udział 460 młodych posłów i posłanek z całej Polski.

2016-04-29 22:13:01        dodał(a): mariola

Latawce, dmuchawce, wiatr z trzecioklasistami

Nasze działania w ramach projektu “Zgrane Radomsko. Młody obywatele na sportowo” nabierają rozpędu. Zespół w składzie: Martyna Węgrzyńska, Alina Biskupska, Katarzyna Strychalska, Aleksandra Borowiecka zorganizował warsztaty tworzenia latawców z uczniami klasy IIIA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku (wychowawca Pani Maria Śledź).

2016-04-29 22:07:52        dodał(a): mariola