Happening „Czytanie to świetna zabawa”

W poniedziałek 25.04.2016 r.  w naszej szkole odbył się Happening  „Czytanie to świetna zabawa” dla kl. IV –VI.
Impreza czytelnicza rozpoczęła się od dwóch prezentacji multimedialnych pokazujących  Rządowy Program „Książki naszych marzeń”, zalety czytania książek oraz wpływ czytelnictwa na rozwój intelektualny dzieci i młodzieży.

Prezentowany był również film „Książki naszych marzeń” nakręcony przez uczniów kl. VI a Oliwię Wojtalę i Pawła Nowickiego oraz czytane były fragmenty książek przez zwycięzców Konkursu Pięknego Czytania: Julię Łągiewską  z kl. IV b i Martynę Chojnacką z kl. VI c.
Następnie poszczególni uczniowie z klas IV –VI  przebrali się za ulubione postacie literackie prezentując się na forum szkoły.
Jury oceniło poszczególne klasy, a następnie przyznało nagrody:

I miejsce – kl. IV a
II miejsce- kl. V a
III miejsce- kl. VI a

Happening był zorganizowany w ramach realizacji Rządowego Programu „Książki naszych marzeń”.

2016-05-04 19:01:19        dodał(a): mariola