Dzień Symboli Narodowych

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja, dziś odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona polskim symbolom narodowym. Tego dnia obowiązywał strój w kolorach barw narodowych: były stroje galowe z czerwonym akcentem, były kotyliony oraz wymalowane na twarzy barwy biało-czerwone. Do tego wydarzenia przygotowywały się wszystkie klasy IV-VI PSP oraz I-III PG, które otrzymały odpowiednio wcześniej zadania do wykonania:

klasy IV i I PG plakat o Polsce pt. „Z czego Polacy mogą być dumni?”
klasy V PSP i II PG prezentację pod hasłem „Życzenia dla Polski”
klasy VI PSP i III PG film pt. „Co to znaczy być Polakiem?”
Na godzinach wychowawczych klasy rozwiązywały różnego rodzaju krzyżówki, łamigłówki o Polsce, zadania typu Jestem Polakiem – konstytucja i dzielenie w zakresie 100.
Przed prezentacją zadań uczniowie obejrzeli krótki film o symbolach narodowych.

Za wszystkie działania klasy otrzymają punkty do rywalizacji międzyklasowej (strój, wykonanie i prezentacja zadania, rozwiązanie łamigłówek o Polsce , klasy IV-VI gazetka- podsumowanie wkrótce).

2016-04-29 23:54:32        dodał(a): mariola