Żółwiem po ekranie

W ramach projektu mPotęga w miesiącu grudniu na zajęciach komputerowych uczniowie klas V kontynuowali zajęcia z żółwiem. Wydawali żółwiowi zrozumiałe dla niego polecenia, a on z kolei wykonując polecenia tworzył na ekranie rysunki. Podejmowali coraz to trudniejsze zadania. Dowiedzieli się, że użycie komendy powtórz spowoduje, że dany ciąg poleceń zostanie wykonany kilka razy.

Nauczyli się jak obliczać kąty w dowolnym wielokącie, który ma wszystkie kąty równe (trójkąty, pięciokąty i inne wielokąty). Żółw rysował dowolne kompozycje zamalowane lub nie. Uczniowie samodzielnie tworzyli polecenia użytkownika, czyli procedury, które wykonywały dowolne kompozycje. Wychodziły różnego rodzaju mozaiki, rozety, spirale, koła, pierścienie i inne.
Uczniowie świetnie się przy tym bawili, ponieważ żółw rysował zamierzone a czasami niezamierzone kompozycje.

2016-12-19 10:02:29        dodał(a): mariola        Autor: Mariola Pokropska