Szachowe podsumowanie roku

To był bardzo udany rok dla szachistów z naszej szkoły.Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie - Hubert Grabowski, Bartek Trajdos oraz Weronika i Krzysztof Wtorkowscy debiutowali w międzyszkolnych zawodach, debiutowali fantastycznie.W listopadzie zostali drużynowymi Mistrzami Radomska a później Mistrzami powiatu radomszczańskiego. W grudniu rywalizowali w półfinale mistrzostw województwa łódzkiego, gdzie zajęli V miejsce.

Jeszcze większe powody do radości mają reprezentanci naszego gimnazjum - Mateusz Chudek, Igor Olejarczyk, Michał Witczak i Katarzyna Nalepa (taka była kolejność na szachownicach). Oni  też zostali Mistrzami Radomska i powiatu radomszczańskiego. W półfinale mistrzostw województwa łódzkiego zajęli drugie miejsce i w ubiegłym tygodniu spróbowali swych sił, po raz pierwszy w historii szkoły, w wojewódzkim finale - w Sieradzu. Wśród 12 reprezentacji gimnazjów z całego województwa zajęli X miejsce, co jest ogromnym sukcesem.

2016-12-20 07:24:45        dodał(a): mariola        Autor: Zbigniew Solarik