... o dobrych manierach i wychowaniu na co dzień

Dziś uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w apelu, podczas, którego p. dyrektor przypomniała zasady rywalizacji międzyklasowej przebiegającej pod hasłem „Bezpieczeństwo uczniów i ich wzajemne relacje w czasie pobytu w szkole”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia scenek związanych z tym hasłem, zaprezentowanych przez uczniów klas Va, VIa.

Przedstawiciele klasy Va przygotowali scenki jak nie należy i jak należy zachować się w czasie lekcji, natomiast klasa VIa przedstawiła kilka negatywnych i pozytywnych zachowań uczniów podczas przerw (między innymi wyłudzanie pieniędzy od młodszych kolegów, sytuacje niebezpieczne dla zdrowia). Następnie p. Szyda w sposób interesujący przedstawiła „Poradnik dobrego wychowania” czyli o dobrych manierach i wychowaniu na co dzień. Przypomniała podstawowe zasady savoir-vivre, czym jest kultura osobista, jak się należy witać i o trzech magicznych słowach: Proszę, Dziękuję, Przepraszam. Było to jedno z kilku spotkań, dotyczących podniesienia bezpieczeństwa uczniów w czasie pobytu w szkole.

2016-11-24 22:17:47        dodał(a): mariola