,,Z Bezdan do Nieświeża – podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”

22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego konkursu ,,Z Bezdan do Nieświeża – podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”. W kategorii gimnazja II miejsce zajęła Klaudia Pichit z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomsku z klasy IIIa za pracę ,,Głowa moja jest pełna najdzikszych sprzeczności”.

22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 w Łodzi odbył się finał wojewódzkiego konkursu ,,Z Bezdan do Nieświeża – podróże Marszałka Józefa Piłsudskiego”. W kategorii gimnazja II miejsce zajęła Klaudia Pichit z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomsku z klasy IIIa za pracę ,,Głowa moja jest pełna najdzikszych sprzeczności”.

Już po raz czwarty uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego próbowali swoich sił w konkursie o Marszałku Piłsudskim. Tegoroczna edycja miała na celu ukazanie miejsc dla niego szczególnie ważnych, takich które ukształtowały go jako człowieka i polityka, do których często wracał we wspomnieniach.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 98 uczniów ze szkół z województwa łódzkiego. Uczestnicy przygotowali filmy, prezentacje multimedialne, próby literackie, szkice, obrazy, fotografie.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli:
- Wojewoda Łódzki,
- Prezydent Miasta Łodzi,
- Marszałek Województwa Łódzkiego,
- Łódzki Kurator Oświaty,
- Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego,
- Polskie Towarzystwo Historyczne,
- Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

2016-03-23 17:24:53        dodał(a): mariola