Zajęcia matematyczne - Zamiana jednostek

Pomysł na lekcje utrwalające materiał związany z zamianą jednostek zrodził się w momencie, gdy kolejny rok zauważyliśmy, że uczniowie mają z tym zagadnieniem problem. Temat ten  sprawia  uczniom trudność zarówno  na pracach klasowych ale i też na sprawdzianie szóstoklasisty. Analizując wnioski ze sprawdzianu szóstoklasisty postanowiliśmy urozmaicić zajęcia wtrącając w nie trochę zabawy.  Uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne ćwiczące zamianę jednostek mając do dyspozycji różne przyrządy do pomiaru długości, objętości, ggrubości (miary krawieckie, stolarskie itp). Grupa dziewczyn miała m.in. za zadanie "uszyć" bluzki i w tym celu musiała zmierzyć odpowiednie partie ciała. Chłopcy natomiast budowali szafki.
Wykorzystując na zajęciach takie pomoce dydaktyczne nie tylko zmuszamy uczniów do logicznego myślenia ale pokazujemy im, że matematyka jest wszędzie i trzeba dać jej like.

2015-06-06 20:06:54        dodał(a): mariola