Spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji

"Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Panią Agnieszką Kropisz. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas II i III gimnazjum. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, czym jest tzw. mobbing w szkole, jakie są jego przejawy, jak można uniknąć różnego rodzaju przemocy w szkole, gdzie udać się po wsparcie, w przypadku doświadczenia mobbingu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny poświęcony tej tematyce, mogli także zadawać pytania w kwestii pewnych wątków prawnych, szczególnie w zakresie odpowiedzialności karnej młodzieży w wieku 14-16 lat.

Wszystkim natomiast polecamy cykl filmów edukacyjnych przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje, poświęconych także tematyce przemocy, w domu, w szkole, grupie rówieśniczej.

2015-10-08 22:00:50        dodał(a): mariola