Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś święto Pierwszego Dnia Wiosny. W ten dzień najczęściej dzieci uczą się normalnie, czasami organizowane są wyjścia w poszukiwaniu wiosny, do lasu, do ogrodu botanicznego, zoologicznego, tam gdzie można zauważyć jak budzi się przyroda. Są też szkoły gdzie Samorząd przejmuje władzę nauczycieli.

Dziś święto Pierwszego Dnia Wiosny. W ten dzień najczęściej dzieci uczą się normalnie, czasami organizowane są wyjścia w poszukiwaniu wiosny, do lasu, do ogrodu botanicznego, zoologicznego, tam gdzie można zauważyć jak budzi się przyroda. Są też szkoły gdzie Samorząd przejmuje władzę nauczycieli.
W naszej szkole w tym roku bawiliśmy się inaczej, integrując się w klasach i w całej społeczności uczniowskiej przez ścisłą współpracę w zespołach, Samorząd Szkolny zaplanował parę konkurencji wiosenno – świątecznych.
Klasy IV-VI otrzymały zadania do wykonania na dziś. Wcześniej miały też ozdobić na korytarzu wskazane parapety, ławki i okna, dzięki czemu zrobiło się w naszej szkole kolorowo i świątecznie. Na jednej godzinie w grupach opracowywały zagadki i rebusy związane z wiosną,  przygotowywały jajo wielkanocne, które ozdobiły korytarz dolny PSP, przygotowywały Panią Wiosnę oraz ćwiczyły wykonanie piosenek z towarzyszącym układem tanecznym. Na drugiej godzinie spotkaliśmy się aby dokonać prezentacji zadań.
Na koniec grupa chłopców zaprezentowała krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.

2016-03-21 20:09:35        dodał(a): mariola