Drzwi otwarte

W dniu 5 marca 2016 r. nasza szkoła zaprosiła rodziców  wraz z ich dziećmi w wieku 5,6  i 7 lat na spotkanie w ramach  " Drzwi otwartych".
Celem  naszego spotkania  było przedstawienie warunków jakie stwarza szkoła, aby przyjąć do nauki dzieci sześcioletnie: wykwalifikowana i doświadczona kadra, dobrze wyposażone sale lekcyjne, oddzielna świetlica dla dzieci z klas 0- III czynna od 7.15 do 16.30, stołówka, pomoc fachowa udzielana przez logopedę, psychologa, pedagoga szkolnego, nauczycieli -terapeutów,  miła i przyjazna atmosfera.

Przyszły rok szkolny 2016/2017 może okazać się wyjątkowy: mała liczebność uczniów w klasie, indywidualne podejście  do dzieci, bogata oferta zajęć dodatkowych zgodna  z propozycjami rodziców , a w przyszłości mniejsza konkurencja w dostaniu się do wymarzonych szkół średnich i wyższych.

W trakcie spotkania rodzice mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat psychologicznych podstaw  gotowości dziecka sześcioletniego do podjęcia nauki w szkole.
Zaprezentowano ofertę szkoły w formie pokazu multimedialnego i filmu pokazującego pracę z dziećmi sześcioletnimi podczas zajęć lekcyjnych. Uczniowie klas I - III  wystąpili w krótkim przedstawieniu teatralnym. Przygotowany został słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci. Wszyscy nasi mali goście otrzymali drobne podarunki.
Swoje wątpliwości dotyczące podjęcia decyzji o zapisaniu dzieci do szkoły rodzice mogli rozwiać podczas rozmów z Panią Dyrektor i nauczycielkami klas  trzecich.
Przedsmak "szkolnego życia" dzieci mogły poznać podczas zajęć muzyczno- tanecznych i zabaw ruchowych.
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy do nas 1 września.

Przypominamy, że zapisy do naszej szkoły rozpoczęły się 15 marca 2016r. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły.

Prezentacja PSP 7

W ramach "Drzwi otwartych"  w dniu 9 marca 2016r. gościliśmy grupę 51 dzieci z trzech radomszczańskich przedszkoli. Brały one udział w zajęciach plastyczno-muzycznych zorganizowanych przez naszych nauczycieli.  Wszystkim dopisywały dobre humory, a szkoła budziła w dzieciach pozytywne wrażenia.

2016-03-14 23:41:53        dodał(a): mariola