GOWOS - etap szkolny

W czwartek reprezentanci SKE “Młodzież dla Europy” zmagali się z zadaniami w ramach ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Pierwszy, szkolny etap, składał się z 30 zadań testowych. Bardzo dobry wynik osiągnął Hubert Dziadkiewicz (klasa IIIA), który uzyskał 31 (z 40 punktów - 77%).

W olimpiadzie nie jest jeszcze znany próg procentowy, który gwarantuje awans do kolejnego etapu, zostanie on ogłoszony pod koniec stycznia. Trzymamy kciuki, także za pozostałych startujących!
Słów kilka o samej olimpiadzie…

Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to pierwsze ogólnopolskie zawody dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się sprawami publicznymi i społecznymi, organizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji oraz sposobów przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad. Głównym celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży zagadnieniami z zakresu przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie” oraz kształtowanie w nich postaw umożliwiających korzystanie z szans, jakie stwarza współczesny świat. Organizatorem Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Patronat honorowy - Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W całej Polsce, w olimpiadzie udział bierze 4000 uczniów.

2016-01-17 18:27:21        dodał(a): mariola