Image

Radomsko

15.97°C
Broken Clouds
10.64°C / 17.78°C
8.38°C / 17.67°C
13.67°C / 17.99°C
6.14°C / 16.19°C

Dzień Kropki w Naszej szkole

Dzień Kropki w Naszej szkole

Dziś w Naszej Szkole obchodziliśmy "Dzień Kropki". Jest to dzień kreatywności, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji, odwagi oraz odkrywamy swoje mocne strony, a przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy. Uczniowie przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł, grali w memory, bingo, otrzymując pamiątkowe dyplomy. Stworzyli także skrzydła mocy .Wspaniałe efekty wszystkich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Po szkolnych obchodach Dnia Kropki wiemy jedno, każdy z Naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.