Image

Radomsko

15.97°C
Broken Clouds
10.64°C / 17.78°C
8.38°C / 17.67°C
13.67°C / 17.99°C
6.14°C / 16.19°C

Dzień Piżamy w Naszej Szkole

Dzień Piżamy w Naszej Szkole

22 września 2023 r. nasza szkoła bierze udział w wyjątkowej akcji charytatywnej Dzień Piżamy organizowanej przez fundację "Gdy Liczy się Czas". Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.
Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie. Przychodząc do szkoły w piżamach, szlafroku, bamboszach pokażemy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność. Taki dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. W tym dniu będzie można wrzucać symboliczne kwoty do specjalnie oznakowanej puszki, a dochód ze zbiórki przekażemy na konto Fundacji, będzie to nasza cegiełka do budowy nowego centrum rehabilitacyjnego dla dzieci po nowotworach. Serdecznie zapraszamy !!!! Warto pomagać!

 

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.