Image

Radomsko

9.64SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_OVERCAST_CLOUDS
SP_6.SP_6SP_7SP_WEATHER_C / SP_1SP_4.SP_2SP_4SP_WEATHER_C
SP_6.SP_4SP_1SP_WEATHER_C / SP_1SP_4.SP_8SP_WEATHER_C
SP_2.SP_4SP_3SP_WEATHER_C / SP_6.SP_1SP_4SP_WEATHER_C
SP_2.SP_1SP_2SP_WEATHER_C / SP_4.SP_9SP_1SP_WEATHER_C

Dzień Piżamy w Naszej Szkole

Dzień Piżamy w Naszej Szkole

22 września 2023 r. nasza szkoła bierze udział w wyjątkowej akcji charytatywnej Dzień Piżamy organizowanej przez fundację "Gdy Liczy się Czas". Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych.
Dlaczego piżama? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie. Przychodząc do szkoły w piżamach, szlafroku, bamboszach pokażemy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność. Taki dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. W tym dniu będzie można wrzucać symboliczne kwoty do specjalnie oznakowanej puszki, a dochód ze zbiórki przekażemy na konto Fundacji, będzie to nasza cegiełka do budowy nowego centrum rehabilitacyjnego dla dzieci po nowotworach. Serdecznie zapraszamy !!!! Warto pomagać!

 

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.