7.7°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Renowacja wiaty dydaktycznej - wrzesień 2023

Mija właśnie czwarta rocznica otwarcia „Ogrodu siedmiu zmysłów”.

Wiata dydaktyczna, w której odbywają się zajęcia, spotkania, imprezy ekologiczne, zbudowana została z drewna i jak wiadomo utrzymanie tego materiału w dobrym stanie wymaga pewnych wysiłków. Jednak nieodparty urok drewna sprawia, że to właśnie ono zostało wybrane jako materiał konstrukcyjny naszej małej architektury ogrodowej.

Wiata dydaktyczna została dokładnie oczyszczona, a następnie kilkukrotnie pomalowana impregnatem.

Impregnat świetnie ochronni drewno przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez kolejnych kilkanaście lat.