16.69SP_WEATHER_C
SP_4.SP_9SP_1SP_WEATHER_C / SP_9.SP_4SP_7SP_WEATHER_C
SP_2.SP_9SP_4SP_WEATHER_C / SP_6.SP_6SP_WEATHER_C

„Historia Misia Wojtka”

Dziś w ramach organizowanych przez łódzki Instytut Pamięci Narodowej spotkań z historią, odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły o niezwykłym niedźwiedziu – dzielnym Misiu Wojtku, towarzyszącym żołnierzom gen. Andersa.

„Historia Misia Wojtka” to spektakl opowiadający historię niedźwiedzia brunatnego adoptowanego przez żołnierzy z 2 Korpusu Polskiego, dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przy okazji śledzenia tej pasjonującej historii dzieci poznały dzieje Polaków wysiedlanych z terenów okupowanych przez ZSRR, a następnie ich długą wędrówką z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt, Włochy do Szkocji. Ten szlak przebył razem z żołnierzami Wojtek.

Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez najmłodszą widownię, a każdy na zakończenie dostał cudownego misia.