Image

Radomsko

9.13SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_OVERCAST_CLOUDS
SP_2.SP_1SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_5SP_WEATHER_C
SP_0.SP_1SP_2SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_2SP_WEATHER_C
-SP_2.SP_4SP_WEATHER_C / SP_7.SP_5SP_9SP_WEATHER_C
-SP_0.SP_0SP_9SP_WEATHER_C / SP_8.SP_2SP_5SP_WEATHER_C

Bądź dobry dla zwierząt

Bądź dobry dla zwierząt
Pomagać innym to piękna rzecz. W ramach projektu "Czytam z klasą" uczniowie 1a zrealizowali moduł "Bądź dobry dla zwierząt". Wspólnie przeczytaliśmy książkę W. Chotomskiej pt. "Pięciopsiaczki ", która zainspirowała uczniów do zorganizowania zbiórki karmy dla zwierząt
z radomszczańskiego schroniska. Przygotowaliśmy plakat, który zachęcał do udziału w naszej akcji. Włączyli się chętnie uczniowie klasy 2a. Zebraliśmy nie tylko karmę, ale również zabawki i kocyki. Transportem zajęli się rodzice.
W dniu dzisiejszym prezenty dla piesków i kotków trafiły do schroniska. Przejęte dzieci zwiedzały obiekt i poznały warunki w jakich przebywają bezdomne psy. Mogły także wejść do kociego pokoju i zaprzyjaźnić się z kotkami. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Takim wizytom towarzyszy mnóstwo emocji. Na zakończenie klasa otrzymała dyplom, a pracownicy schroniska zachęcali gorąco wszystkich uczniów naszej szkoły do organizacji podobnych akcji.
Z pewnością nie zapomnimy o podopiecznych naszego schroniska.
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.