Image

Radomsko

19.68SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_CLEAR_SKY
SP_1SP_5.SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_6.SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_6.SP_0SP_8SP_WEATHER_C / SP_2SP_6.SP_9SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_6.SP_5SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_8.SP_4SP_8SP_WEATHER_C
SP_1SP_7.SP_0SP_6SP_WEATHER_C / SP_3SP_0.SP_5SP_3SP_WEATHER_C

Ogromny sukces chłopców

Ogromny sukces chłopców

Drużyna chłopów z PSP 7 zapisała się w historii naszej szkoły zostając 12 drużyną Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Ogromny sukces chłopców, którzy przez dwa dni rywalizowali z rówieśnikami jak równy z równym walcząc o każdą piłkę. Dzisiejszy dzień przyniósł niestety porażki z drużynami z Olsztyna, Działdowa i Lubasza ale i tak chłopcom należą się gratulacje. Naszą szkołę reprezentowali Valentyn Aleksiejev, Antoni Koziński i Brunon Rotkiewicz. Wielki sukces chłopców to ciężka codzienna praca wykonywana przez nich na treningach w UMLKS Radomsko pod okiem Pana Jacka Kawki. Wielkie Podziękowania dla miasta Radomska za umożliwienie startu w tak ważnej dla nas imprezie. Gratulacje i podziękowania dla Pana Łukasza Cichuty.

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.