Ukraina
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Światowy Dzień Turystyki

W tym tygodniu - 27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki ????????️????✈️????????. W naszej szkole wiele się działo w związku z tym dniem. W klasach Ic, Id, IIc uczniowie podróżowali wirtualnie po Polsce ????️????????????????‍♂️ i świecie ????✈️, uczyli się pracy z mapą ????️ i globusem????. Odbył się również konkurs pt. "Zabytki Europy", w którym zwycięzcami zostali: ????Tymoteusz Sowiński, ???? Nadia Bedlechowicz, ???? Filip Mariankiwski ???????????? Wybraliśmy się także na wycieczkę do Napoleonowa ????????☀️ gdzie spędziliśmy wspaniały dzień i cudownie się bawiliśmy, a na koniec każde dziecko otrzymało dyplomy podróżnika ????????????️. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji ❤️????

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola

Obchody Dnia Chłopaka w klasach młodszych

???????????????? Obchody Dnia Chłopaka w klasach młodszych stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Uczniowie uczestniczyli w grach, zabawach, konkursach. Specjalnie dla nich zorganizowano poczęstunek, wyjście do kina, a nawet samodzielnie wykonali ciasto. ????????????????

Zobaczcie jak prezentują się nasi CHŁOPCY - SUPERBOHATEROWIE. ????????????????

2022-10-02 21:40:50        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Spotkanie z autorką książek Małgorzatą Strzałkowką

Klasa 3c wzięła dziś udział w spotkaniu z autorką książek Małgorzatą Strzałkowką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Podczas spotkania odbyła się prelekcja na temat hymnu państwowego. Pisarka dokonała analizy i patriotycznych rozważań Mazurka Dąbrowskiego. ????????✍️????

2022-10-02 21:29:16        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

Dzień Chłopaka w PSP nr 7

Dzień Chłopaka w Naszej Szkole pod hasłem "Pod krawatem bez pytania" przeszedł już do historii. Dziewczyny ze społeczności uczniowskiej umiliły Nam ten dzień, częstując Wszystkich kolorowymi lizakami ????????????. Życzyły chłopakom w pięknych krawatach, sukcesów w życiu, szczęścia w miłości, dużo uśmiechów i wiele radości, spełnienia marzeń i oczywiście słodkiego Dnia Chłopaka ????????????????????.

2022-10-02 21:03:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Chłopaka i Światowy Dzień Jabłka w 5A

Uczniowie klasy 5a połączyli Dzień Chłopaka ???????????? ze Światowym Dniem Jabłka ????????????, obchodzonym 28 września. Naszym głównym celem jest promowanie wspaniałych wartości odżywczych i smakowych tego owocu, wśród dzieci i młodzieży. Chłopcy oprócz drobnych upominków, otrzymali babeczki z jabłkowym ???????????? nadzieniem ????????????. Każdy uczeń z klasy wypił po kubeczku świeżo wyciśniętego soku jabłkowego ????????????, bogatego w wiele cennych witamin i minerałów. Życzymy Zdrowego Dnia Chłopaka ????????????????.

2022-10-02 21:01:33        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dzień Chłopaka

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków ????????????????????‍♂️????‍♂️????????????.

2022-09-30 07:13:49        dodał(a): mariola        Autor: p. K, Wolska

Dary jesieni w 2C

Dary jesieni są doskonale znane uczniom klasy 2c. ???????????????????????? Rozpoznawali je dziś wszystkimi zmysłami. ????????????????????????. Najbardziej do gustu przypadło próbowanie jesiennych smakołyków. ???? ????????????????????????????????????????

Dzisiejsze zajęcia sensoryczne wywołały wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.☺️???? Na zakończenie zajęć wykonaliśmy postacie z jesiennych darów i pokonaliśmy sensoryczną ścieżkę. ????????????

2022-09-30 06:24:44        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Uczymy się segregacji śmieci

♻️ Dziś uczniowie klas pierwszych i piątych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej segregacji odpadów????. Nasza szkoła gościła przedstawicielki Działu Ochronny Środowiska PGK w Radomsku. A to wszystko w ramach akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA ????. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę, miłą atmosferę i upominki.???? ????️????♻️????????️

2022-09-27 22:41:50        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja przygoda z komiksem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku, organizuje międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja przygoda z komiksem”, w ramach Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów, obchodzony corocznie 28 sierpnia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Serdecznie zachęcamy do udziału.

2022-09-27 14:42:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Warszawa z historią w tle

Klasa 8d odbyła wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki były królewskie rezydencje Pałac w Wilanowie, w Łazienkach Królewskich i Zamek Królewski. Po zwiedzeniu pałaców spacer szlakiem powstańców listopadowych od pomnika Piotra Wysockiego do Belwederu. Po drodze obejrzeliśmy samochód którym poruszał się Józef Piłsudski i oczywiście jeden z piękniejszych pomników Marszałka. Chwila  w parku przed pomnikiem Chopina i wyjazd na Stare Miasto. Tam kolejna krótka lekcja  historii na zamkowym dziedzińcu i zdjęcia na tle kolumny Zygmunta III Wazy. Jeszcze chwila zadumy w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela i krótki odpoczynek  na Rynku. Zdjęcia przy pomniku warszawskiej syrenki i ostatni punkt programu Pomnik Małego Powstańca. Bardzo intensywnie a le z mnóstwem wrażeń i historycznych wiadomości.

2022-09-26 19:55:14        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik