Happening z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

21 marca uczniowie klas 0-III naszej szkoły wzięli udział w happeningu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Dzieci ubrane w kolory wiosennych kwiatów  inscenizacjami, piosenkami i okrzykami przywoływały wiosnę. Wszyscy mamy nadzieję, że ta upragniona pora roku rozgości się u nas na dobre.

2019-03-21 22:58:55        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Śledź

Kacper Guziak laureatem konkursu historycznego

Kacper Guziak, uczeń klasy VIIA został laureatem kuratoryjnego konkursu z historii dla uczniów szkół podstawowych. Sukces jest tym większy, że Kacper w gronie 20 laureatów był jedynym siódmoklasistą, większość z nich to bowiem uczniowie klas ósmych.
Nie jest to pierwsze historyczne osiągnięcie Kacpra, w ubiegłym roku był finalistą tego konkursu.

2019-03-21 21:28:09        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Zebrania z rodzicami

Dyrekcja PSP7 zaprasza w środę 20 marca 2019 r. na wywiadówkę, która odbędzie się wg harmonogramu:
Rodzice uczniów klas 0-5 oraz 8 i 3 gimnazjalnych - godzina 16.30
Rodzice uczniów klas 6 i 7 godzina 17.30.

2019-03-18 12:43:41        dodał(a): mariola

Podpisanie umowy współpracy naszej Siódemki z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku

Sekcja Stolarska radomszczańskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców 19 marca obchodzi swoje święto. To dzień św. Józefa, patrona stolarzy.  W tym szczególnym dla radomszczańskich rzemieślników dniu, przedstawiciel Cechu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 podpisali porozumienie, na mocy którego w szkole promowane będą zawody rzemieślnicze.

2019-03-19 17:03:03        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Bartnik

Wyjście do Biblioteki Pedagogicznej klasy I a

W dniu 15 marca 2019 roku uczniowie klasy I a wzięli aktywny udział w zajęciach pt. „Jak radzić sobie ze złością” organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku. Podczas zajęć uczniowie poznali szereg metod rozładowania złości (słuchanie muzyki, śpiewanie, tańczenie, darcie gazet i kolorowanie).

2019-03-19 21:53:07        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Kubala

Wymiana polsko - ukraińska

MARZEC 2019
"Tak niedawno żeśmy się spotkali...", a w piątek 15 marca musieliśmy się rozstać.
Siedmioro Gości z Ukrainy, w dniach 6-15 marca 2019 roku, spędziło w naszej szkole wiele niezapomniach chwil. Były one również niezykle ciekawe, dzięki zajęciom przygotowanym przez naszych nauczycieli i uczniów.

2019-03-18 22:39:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

XIV Dni Kina. Etiuda

Nasi reprezentanci Piotr Owczarek, Szymon Zagaj i uczeń naszej szkoły Filip Milc wzięli udział w trzydniowych warsztatach realizatorskich, w ramach XIV Dni Kina organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

2019-03-18 18:20:25        dodał(a): mariola

Cześć, Europo! Spotkanie z prezydentem Radomska

Klaudia Andrzejczyk Mateusz Patalan i Kacper Motyl - czyli “Radomszczańskie Brukselki”, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu “Cześć, Europo” spotkali się dzisiaj z Prezydentem Radomsko Miasto Otwarte Panem Jarosławem Ferencem.
Nasi laureaci otrzymali pamiątkowe gadżety z logo Radomska, ale także cała masę materiałów promocyjnych Radomska, którą przekażemy, będąc już na miejscu w Brukseli.

2019-03-18 18:20:25        dodał(a): mariola

Mateusz Patalan laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS

Szanowni Państwo,
przedstawiamy - Mateusz Patalan, L a u r e a t Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie.
Nie jesteśmy w stanie powtórzyć wszystkich pytań, z którymi poradził sobie Mateusz na poszczególnych szczeblach konkursu, bo ich zakres tematyczny był OGROMNY! Dodamy tylko, że Mateusz w ostatnim czasie bez problemu rozwiązywał testy maturalne z wiedzy o społeczeństwie (poziom rozszerzony).

2019-03-18 16:14:49        dodał(a): mariola

Igor Kęsy i Mateusz Patalan - kandydaci na młodzieżowych posłów