Kacper Guziak laureatem konkursu historycznego

Kacper Guziak, uczeń klasy VIIA został laureatem kuratoryjnego konkursu z historii dla uczniów szkół podstawowych. Sukces jest tym większy, że Kacper w gronie 20 laureatów był jedynym siódmoklasistą, większość z nich to bowiem uczniowie klas ósmych.
Nie jest to pierwsze historyczne osiągnięcie Kacpra, w ubiegłym roku był finalistą tego konkursu.

- Lubię historię i myślę, że mam do niej taki wewnętrzny dryg. Dlatego pomyślałem, że warto to przekuć na coś więcej niż tylko czytanie. Dlatego zgłosiłem się do tego konkursu – opowiada Kacper. - Najwięcej problemów sprawiły mi pytania dotyczące starożytności, pytania dotyczące współczesności były najłatwiejsze.

Historia nie jest jedynym przedmiotem, którym interesueje się nasz młody rozmówca. Jak przyznaje, nie ma oporów przed matematyką czy informatyką. Ale to z historii może pochwalić się największymi osiągnięciami.

2019-03-21 21:28:09        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik