Jak radzić sobie ze złością?

"Jak radzić sobie ze złością" to temat warsztatów edukacyjnych, na które uczniowie klasy I b wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej. Ciekawa książka, muzyka, śpiew, taniec, darcie gazet i kolorowanie to tylko niektóre techniki radzenia sobie ze złością jakie dzieciom przybliżyła organizatorka zajęć.

2019-03-14 21:55:32        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Międzyszkolny turniej piłki koszykowej chłopców

12 marca na hali przy PSP nr 6 w Radomsku rozegrany został międzyszkolny turniej piłki koszykowej chłopców. W zawodach udział wzięło sześć szkół z terenu miasta Radomska spośród których wyłoniono mistrza miasta. Po raz trzeci z rzędu mistrzami zostali chłopcy z naszej szkoły. W drodze po pierwsze miejsce wygraliśmy z PSP nr 2- 30:9, PSP nr 9 -19:10 oraz w finale z PSP 6 -26:12.

2019-03-14 21:48:22        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Cichuta

Na Straganie

Uczniowie kl. Ib przygotowali dla gości z Ukrainy inscenizację wiersza "Na Straganie", na podstawie, którego młodzież uczyła się nowego  słownictwa - nazw warzyw.

2019-03-13 21:03:09        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Konkurs - Męka Pańska w oczach dzieci

Nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego z okazji 100 lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek.
Szkolna komisja konkursowa z prawie czterdziestu prac plastycznych wybrała najlepsze. I tak, do kolejnego etapu konkursu zostały wybrane prace:

2019-03-12 22:21:05        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

W kręgu poezji patriotycznej

12 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kodrębie odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. W kategorii klas IV - VI wystąpiły:  Natalia Ciemniewska z klasy IV C i Katarzyna Nowicka  z klasy VI A, natomiast w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum -  Kinga Mruklik z klasy III B i Aleksandra Drzewowska z klasy III C.

2019-03-12 21:39:49        dodał(a): mariola        Autor: p. k. Braszczyńska

Słodkie babeczki

Aby umilić Międzynarodowy Dzień Kobiet - obchodzony corocznie 8 marca, Panowie w naszej szkole, obdarowali w tym dniu wszystkie Panie przepysznymi babeczkami, herbatkami i cukiereczkami.
Wszystkim Paniom jeszcze raz życzymy radości i pogody ducha na każdy dzień oraz spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń.

2019-03-12 21:26:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Świetlik

12 marca chętni uczniowie z klas I-II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych: "Świetlik". Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie.

2019-03-12 21:16:23        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Przyłapani na dialogu

W miniony piątek 8 marca 2019 r. delegacja naszej szkoły złożyła wizytę w jednej ze szkół w Tarnopolu na Ukrainie. Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrektora tarnopolskiej placówki, miało charakter roboczy i dotyczyło opracowania działań zacieśniających współpracę. Oprócz gospodarzy i delegacji polskiej w spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele szkoły w Krupcu (wieś w obwodzie rówieńskim).

2019-03-11 22:50:54        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Bartnik

Goście z Ukrainy

Dnia 5 marca 2019 r. do naszego miasta przyjechała 45-osobowa grupa młodzieży i ich opiekunów z partnerskiego miasta Wozniesiensk oraz Jużnoukraińska. Siedmioro nastolatków z tej grupy zamieszkało u uczniów z naszej szkoły i podczas 10-dniowego pobytu będą się uczyć języka polskiego na specjalnie zorganizowanych dla nich zajęciach.

2019-03-11 22:36:04        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Dzień Kobiet w naszej szkole

W piątek 8 marca Samorząd Uczniowski zadbał o wiele atrakcji w związku z upamiętnieniem Dnia Kobiet. Cała społeczność uczniowska mogła sprawdzić swoje umiejętności wokalne w karaoke. Na korytarzu pojawiła się również fotoramka autorstwa p. I.Borowieckiej-Grzywacz, przy której nie zabrakło chętnych do robienia sobie zdjęć. Podczas przerw można było zobaczyć młodzież przebraną za damy.

2019-03-10 23:49:04        dodał(a): mariola