8 marca w edukacji wczesnoszkolnej

Święto Kobiet upłynęło w klasach 0-3 pod znakiem zabaw, konkursów, słodkich poczęstunków oraz niespodzianek przygotowanych przez najmłodszych dżentelmenów naszej szkoły.

2019-03-08 17:23:42        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Radomszczańskie zapusty 2019

5 marca już po raz dwunasty nasza szkoła wraz z Urzędem Miasta i Miejskim Domem Kultury  była organizatorem Radomszczańskich Zapustów. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 12.00 w centrum miasta, na placu 3 Maja. Barwny korowód wyruszył stamtąd ulicami Radomska w stronę MDK.

2019-03-08 08:19:17        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Gala “Cześć, Europo”

Troszkę, ale tylko troszkę, ochłonęliśmy…

To, co się wczoraj podziało, przerosło nasze oczekiwania, a w pewnym momencie nawet stan emocjonalny! Wybiła godzina 10. W auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu rozpoczęła się gala podsumowująca I Edycję Ogólnopolskiego Konkursu ‘Cześć, Europo’. Wśród zaproszonych gości, przedstawiciele patronów honorowych konkursu, instytucji i osób wspierających organizatorów:

2019-03-07 22:55:41        dodał(a): mariola

Agnieszka Kazała - gościem w naszej szkole

Agnieszka Kazała była dziś gościem w naszej szkole. Autorka książek dla dzieci odwiedziła najmłodszych uczniów z klas 0-III. Dzieci poznały kilka najciekawszych pozycji pisarki "Tofik i przyjaciele", ''Kram z marzeniami'','' Nietoperz Leon'', ''Bajka o kolorowym kocie'', ''Pieszki Agnieszki''. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał autograf w zeszycie lub zakupionej książce. Spotkanie było świetną okazją do promowania czytelnictwa.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Mobilne Planetarium

W środę uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej oraz klas starszych uczestniczyli w seansie kosmicznym w Mobilnym Planetarium Multimedialnym ''Planeta'', ktróre zawitało do szkoły. Dzieci przeniosły się w bajkową podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył niezapomnianych przeżyć i wrażeń pozwalając rozbudzić wyobraźnię.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Recytowaliśmy poezję węgierską

5 marca br. Kinga Mruklik – uczennica klasy IIIb gimnazjum – zdobyła wyróżnienie w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji  Węgierskiej.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2019-03-06 19:54:08        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Przybyłam, przedstawiłam, zwyciężyłam

Aleksandra Drzewowska uczennica klasy III C gimnazjum została finalistką V ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego" W kręgi poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück" województwa łódzkiego, który odbył się 5 marca w Łodzi w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów – uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów będzie wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück” w terminie 14–17 czerwca 2019 r.

2019-03-05 21:23:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

W Muzeum Polin

Uczniowie klas IV d i Va dnia 4 marca uczestniczyli w niezwykłych zajęciach historyczno - obywatelskich organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polin w Warszawie. A wszystko przez lekturę, którą wybrali sobie jako dodatkową do omówienia na lekcjach języka polskiego. To książka Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.
Młodzież zwiedzała wystawę i brała udział w warsztatach edukacyjnych pod hasłem" W Polsce króla Maciusia.

2019-03-05 21:23:40        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Test wiedzy "Bezpieczny Internet"

1 marca uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do konkursu informatycznego sprawdzającego wiedzę na temat "Bezpiecznego Internetu", który został zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI poprzedzony był również innymi konkursami, rozstrzygniętymi przed feriami. Test skierowany był do uczniów klas VI-VIII. Do III edycji konkursu zgłosiło się 28 uczniów, którzy zmagali się z różnymi pytaniami dotyczącymi cyberprzemocy, hejtu, bezpiecznych haseł itd.

2019-03-04 22:35:05        dodał(a): mariola

Uczniowie IC z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej

Uczniowie klasy I C w czwartek 28 lutego odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku. Uczestniczyli w zajęciach "Poznajemy bibliotekę". Wcielili się w role książek i odbyli drogę od księgarni do momentu wypożyczenia książki przez czytelnika. Poznali 5 zasad postępowania z książkami.
2019-03-03 19:54:45        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Tasarz