Podsumowanie projektu matematycznego „Stawiam na matmę”

Dzisiaj podsumowaliśmy wszystkie działania dotyczące realizacji projektu matematycznego „Stawiam na matmę”. Ogłosiliśmy wyniki konkursów szkolnych i wręczyliśmy uczniom nagrody.
We wrześniu rozpoczęliśmy realizację projektu mPotęga „Stawiam na matmę”, który otrzymał dofinansowanie z fundacji „Dobra Sieć” w wysokości 5 000 zł. W związku z tym w naszej szkole realizowaliśmy różne działania, które miały na celu uświadomienia uczniom potrzeby uczenia się matematyki.

2018-12-19 21:59:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Zebrania z rodzicami

Dyrektor PSP7 przypomina, że w środę 19 grudnia br. odbędą się zebrania z rodzicami,
wg harmonogramu:

klasy I - V godzina 16.30
klasy VI - VIII oraz III  gimnazjalne godzina 17.30.

2018-12-18 11:23:52        dodał(a): mariola

Mikołajki w Wapiennikach

7 grudnia klasa I A i I c wyjechała na Mikołaja do Wapiennik. Uczestniczyliśmy w atrakcyjnych, świątecznych warsztatach edukacyjnych.
Mikołaj przygotował nam atrakcyjne prezenty, obfity poczęstunek oraz wesołą zabawę przy muzyce.
Pozdrawiamy Wapienniki. Wrócimy tu za rok.
2018-12-18 22:25:01        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

VIII Koncert Grudniowy

W dniu 14 grudnia uczniowie PSP nr 7 wzięli udział w VIII Koncercie Grudniowym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Uczniowie przygotowali występ muzyczno- taneczny piosenki bożonarodzeniowej „Święta, święta, czas kolędowania”.
„Promujemy idee takie jak: kultywowanie tradycji związanych z występami przed publicznością; integrowanie uczniów z lokalnym środowiskiem; wdrażanie do właściwego zachowania się podczas występów artystycznych”.

2018-12-18 21:06:14        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Brawo My, czyli nasze sukcesy w konkursach artystycznych

W czwartek 13 grudnia w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska wręczono nagrody uczestnikom wyróżnionym w konkursach  z okazji Dnia Dobrych Aniołów, w których wzięło udział 123 uczniów z 20 szkół powiatu radomszczańskiego. W konkursie literackim - wiersz wzięły udział uczennice klasy III D Julia Gzik i Julia Krajewska, która zajęła II miejsce, natomiast Adrian Ściegienny z klasy V C szkoły podstawowej zajął III miejsce w konkursie plastycznym - praca przestrzenna.

2018-12-17 21:02:27        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

Turniej w Pajęcznie Młodziczek grupy V

W dniu 02.12.2018 odbył się turniej w Pajęcznie Młodziczek grupy V. Siatkarki z Radomska po rozegraniu dwóch meczów przegrały po tie breakach z MKS 16 Łódz oraz UKS Wieluń 1:2.
16 grudnia 2018 odbył się turniej Młodziczek grupy VI w Domaniewicach. Tym razem dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony i wygrały 2:0 z UKS Zgierz.

2018-12-16 23:38:13        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Przygotowaliśmy kilka fotografii z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej obrazujących to wydarzenie oraz czas stanu wojennego w Polsce. Przeprowadziliśmy także warsztaty, podczas których korzystając ze scenariuszy IPN-u, mogliśmy poznać realia tamtych lat, łamania praw obywatelskich, szczegóły represji, prześladowań, inwigilacji polskiego społeczeństwa.

2018-12-13 23:04:55        dodał(a): mariola

Uroczysta Gala Wolontariatu PCK 2018

Radomszczański Oddział Rejonowy PCK w dniu 4 grudnia w MDK w Radomsku, tuż przed Międzynarodowym Dniem Wolontariusza podsumował miniony rok i świętował tegoroczne jubileusze 60- lecia honorowego krwiodawstwa i 90- lecie działalności PCK w Radomsku. Okolicznościowe medale 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK to podziękowanie za szczególne zasługi w efektywnym działaniu wspierającym Ruch Honorowego Krwiodawstwa.

2018-12-13 22:56:36        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

Giganty Mocy

11 grudnia klasy  III A i III B PSP pojechały na  wycieczkę do Bełchatowa - energetycznej stolicy Polski.  Po przyjeździe udaliśmy się do PGE Giganty Mocy. Ekspozycja ta w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego. Wystawa ta przybliżyła nam czasy sprzed milionów lat. Za sprawą wehikułu czasu przenieśliśmy się w odległe czasy, była to niesamowita przygoda.

2018-12-13 21:49:20        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

IV Radomszczański Festiwal Piosenki PCK

Za nami IV Radomszczański Festiwal Piosenki o zdrowiu zorganizowany przez lokalny oddział PCK. W środę, 28 listopada, w Miejskim Domu Kultury na temat szeroko pojętego zdrowia zaśpiewali uczniowie z 10 placówek oświatowych. Magdalena Kierasińska - uczennica naszej szkoły zdobyła drugie miejsce w kategorii klas VII i VIII oraz gimnazjum. Współorganizatorami był: Miejski Dom Kultury, PSSE oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Radomsku.

2018-12-13 21:49:20        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch