PCK integruje pokolenia-wymiana doświadczeń

Pod takim hasłem odbył się wyjazd szkoleniowo - integracyjny do Nadleśnictwa Gidle w dniu 28.09.2018r. Wzięło w nim udział około 40-50 wolontariuszy w różnym wieku (młodzież, opiekunowie SK PCK, krwiodawcy). Był wspólny spacer po lesie, poczęstunek oraz zabawy integracyjne. Były też wspomnienia z dawnych lat starszych wolontariuszy Czerwonego Krzyża.

2018-12-13 21:49:20        dodał(a): mariola        Autor: p. R. Koch

Maraton Pisania Listów

Drodzy Państwo, w piątek o godzinie 14.00 oficjalnie zakończyliśmy pięciodniowy Maraton Pisania Listów w naszej szkole.
Napisaliśmy aż 212 listów!!!
Wasze, Uczniowie sympatie rozłożyły się następująco:

2018-12-13 17:11:25        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Borowiecka - Grzywacz

mPotęga - spotkanie uczniów z przedstawicielkami biura projektowego

Na początku grudnia, w ramach realizacji projektu mPotęga - Stawiam na matmę, odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z przedstawicielkami biura projektowego. Panie przedstawiły swoją pracę, która polega na projektowaniu budynków i różnych obiektów budowlanych, aranżacji wnętrz i otoczenia. Uczniowie podzieleni na grupy mieli okazję zaprojektować krajobraz wokół swojej szkoły oraz własny pokój. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że profesja architekta wymaga znajomości matematyki.

2018-12-12 22:02:54        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP 7

W dniu 11.12.2018 w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP 7 Radosława Bartnika w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grały 4 zespoły: PSP 1, PSP 9, PSP 7 (starsze), PSP 7 (młodsze). W turnieju padły nastepująe wyniki:
2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Spotkanie w Europe Direct

Klaudia Andrzejczyk Kacper Motyl i Mateusz Patalan bardzo merytorycznie przygotowali się do udziału w ogólnopolskim konkursie “Cześć, Europo”. Odwiedzili Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Piotrków Trybunalski.
Otrzymali mnóstwo materiałów na temat Unii Europejskiej, ale także miłe niespodzianki, które na pewno wykorzystają podczas promocji wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Już w najbliższych tygodniach każdy z Was dowie się duuuuuużo na ten temat.

2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola

Seminarium europejskie

szkole, o szkolnym klubie europejskim o drodze Klaudii i Marysi do Sejmu Dzieci i Młodzieży, o projektach “Solidarność. Podaj dalej!”, “Jaka wartość ma dla mnie wartość”, o “Paradzie Schumana”, o organizowanych debatach, głównie tych, oksfordzkich…O tym wszystkim mogliśmy dziś poopowiadać podczas seminarium europejskiego zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim ph. “Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018″.

2018-12-12 21:38:45        dodał(a): mariola

Drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Późnym popołudniem, w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyło się drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta, w której aktywnie uczestniczy nasza reprezentantka - Klaudia Andrzejczyk (na zdjęciu w środku).
Jak podkreśla nasza, młodzieżowa Radna - Dzisiaj na sesji omawialiśmy kwestie związane z przyszłymi planami naszej rady. Między innymi padły pomysły stworzenia gazetki MRM. Zawierałaby ona np. przeglądy kulturalne, wydarzenia ze szkół…

2018-12-12 21:33:31        dodał(a): mariola

Nasi na Harcerskim Festiwalu Artystycznym

W sobotę 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury  zakończył się OPAL 2018, czyli Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach towarzyszących temu wydarzeniu.
Miło nam poinformować, że w konkursie literackim w kategorii Harcerze i Harcerze Starsi za opowiadanie na temat  Jeden dzień z życia naukowca Mateusz Patalan z klasy III C zajął I miejsceII miejsce zajęła Julia Pawlikowska za opowiadanie "Mały naukowiec".

2018-12-10 20:13:14        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

IA i IC gościły Panie z PGK

3 grudnia 2018 roku w klasie I A i I C gościły Panie z PGK w Radomsku. Opowiadały w jaki sposób dostarczana jest woda do budynków mieszkalnych, instytucji i zakładów pracy i jak zostaje oczyszczana. Wspólnie przeprowadziliśmy kilka ciekawych doświadczeń z wodą. Rozmawialiśmy też o segregacji śmieci oraz o właściwym wykorzystywaniu wody w naszych domach.
2018-12-10 20:13:14        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk

Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP nr 7

11 grudnia odbędzie się w naszej placówce turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku w 100-lecie Niepodległości.

2018-11-25 21:53:52        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski