Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w powiecie radomszczańskim

W ramach szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę klasa VIII c pojechała na wycieczkę edukacyjną do miejsc pamięci narodowej, znajdujących się na Ziemi Radomszczańskiej.

Młodzież odwiedziła:

2018-10-26 18:22:34        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana

J. Lelewel

Październik  obchodzony jest od wielu lat jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i czytelnictwa.
Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała dwa konkursy plastyczno - literackie:

2018-10-25 17:48:36        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Radomsko u progu niepodległości

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pt. „Radomsko u progu niepodległości”, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku.
Na zajęciach panie doktorantki z Akademii Jana Długosza w Częstochowie - pani Dorota Chmielewska i pani Justyna Drozdek- przestawiły sytuację społeczno- ekonomiczno - polityczną naszego miasta na początku XX wieku.

2018-10-25 18:05:39        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Współpraca z uczelnią wyższą

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku jest jedną z placówek objętych patronatem Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Deklaracja współpracy została podpisana 15 października 2018 roku podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Jacek Bonarek oraz dr hab. Janusz Budziński.

2018-10-23 21:20:17        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Nowakowska

Uczniowie w Zagrodzie Tatarskiej

Uczniowie z klasy I b, I c  "0" wyjechali do  zabytkowej Zagrodzie Tatarskiej w Stobiecku Miejskim, gdzie  odbyły się warsztaty z „kiszenia kapusty”. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób szatkuję się kapustę, same uczestniczyły  w tradycyjnym obrzędzie „ubijania kapusty” w beczce. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historii zagrody oraz podziwiały zabytkowe przedmioty codziennego użytku w chłopskiej chacie. Zajęcia miały charakter edukacyjno-poznawczy.

2018-10-23 21:09:25        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

POMAGAMY!!!

Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku szkolnym współpracę z Fundacją Wszystkich Świętych. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Julię – uczennicę PSP Nr 1 w Radomsku. U dziewczynki zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu. Chcemy pomóc finansowo jej rodzicom w kosztownym leczeniu i rehabilitacji córki.
Jak można wesprzeć naszą akcję?

2018-10-20 11:47:50        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Hanulak

100 lat NIEPODLEGŁEJ

W ramach Społecznych Obchodów Stulecia Niepodległości powstaje szereg inicjatyw. Wydarzenia związane z tym jubileuszem organizowane są w całej Polsce. To co je łączy, to wspólne wartości: otwartość, wspólnota, miłość do ojczyzny oraz duma z osiągnięć naszego społeczeństwa. W dniu 17 października 2018 r, odbyła się w naszej szkole prelekcja pt: ,,Mocarstwa a sprawa polska podczas I wojny światowej’’ dr hab. Janusza Budzińskiego z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - Filia w Piotrkowie Trybunalskim

2018-10-17 20:58:41        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Uczniowie klasy I b  wraz z wychowawczynią  rozpoczęli akcję  "Szkolne Przygody  Gangu Słodziaków", do której  włączyli się rodzice.  Czytają oni  dzieciom  codziennie  na początku lekcji. Każdy uczeń otrzymał także  album, w którym za pomocą naklejek udokumentuje, że czyta również w domu - przez 10 minut dziennie. Wesołe przygody Gangu Słodziaków to dobry krok w kierunku odkrywania fascynującego świata literatury dziecięcej.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Rozgrywki Ligowe ''Młodziczek''

W dniu 14.10.2018 odbyły się rozgrywki Ligowe ''Młodziczek'' rocznik 2004 i młodsze w Wieluniu w grupie IV.
Wyniki spotkań:
1. Solos Wodna Łódź - UMLKS Radomsko - 2:0
2. UKS Wieluń - UKS Zduńska Wola - 2:0
3. Solos Wodna Łódź - UKS Wieluń - 2:1
4. UMLKS Radomsko - UKS Zduńska Wola - 2:0
2018-10-14 21:36:45        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Dzień Chłopaka w IA

27 września 2018 roku klasa I A z okazji Dnia Chłopca wybrała się do "Kina za Rogiem" na film "Pies ma głos". Później przy wręcz letniej, słonecznej pogodzie spacerkiem  przeszli do eleganckiej restauracji "Las".
Tam czekała na nich miła niespodzianka (przygotowana przez zaangażowanego Rodzica), obfity obiad, pyszny deser, zabawy i gry dydaktyczne oraz konkurs plastyczny, w którym główną nagrodą była gra dydaktyczna "Kalambury".
2018-10-09 17:24:04        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Kokoszczyk