Głosowanie na maskotkę miejskich obchodów 100-lecia niepodległości w Radomsku

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, poprzez które zostanie wybrana maskotka Miejskich Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głosowanie potrwa do 13 czerwca.
Laleczka z największą liczbą głosów zostanie wybrana na maskotkę Miejskich Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

GŁOSOWANIE

2018-06-06 16:20:32        dodał(a): mariola

Podsumowanie projektu kl. IIB

Dnia 6 czerwca 2018 roku odbyło się podsumowanie projektu pod tytułem "Radomsko i okolice na dwóch kółkach", zrealizowany przez klasę IIB. Na prezentacji pojawili się nauczyciele, rodzice oraz Pan Dyrektor Radosław Bartnik.
W czasie projektu zaprezentowano jak odpowiednio przygotować się do jazdy na rowerze, czyli jak się dobrze odżywiać lub jakie należy posiadać wyposażenie, aby pojazd był dopuszczony do ruchu drogowego. Zostało również pokazane jak bez żadnego problemu wykonywać naprawy w rowerze oraz poruszona była kwestia kolumn rowerowych i bezpieczeństwa na drodze.

2018-06-12 08:40:25        dodał(a): mariola

Rozstrzygnięcie Konkurencji z Dnia Sportu

Bieg na 60 m

I miejsce                       Agata Smędzik              kl. VIIa

II miejsce                      Alicja Mossur                kl. VIc

III miejsce                     Alicja Laskowska          kl. VIb

2018-06-11 18:25:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Blada

Konkurs znajomości języka niemieckiego "Adler"

W czwartek, 7 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs znajomości języka niemieckiego dla klas VII „Adler”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z wszystkich klas siódmych. Uczniowie rozwiązywali test leksykalno – gramatyczny, prezentując wysoki poziom umiejętności językowych. Oto wyniki konkursu: I miejsce – Aleksandra Gawin, kl. VII a II miejsce – Stanisław Cieciura, kl. VII c III miejsce – Maciej Olejarczyk, kl. VII a Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2018-06-11 15:13:01        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Rodzinne święta - Dzień Mamy i Dzień Taty

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy 1 a zaprosili do szkoły swoich rodziców, aby uczcić rodzinne święta Dzień Mamy i Dzień Taty.
Nasi milusińscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali radosne piosenki. Zabawiali też swoich gości skeczami. Na zakończenie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Imprezie towarzyszyła prawdziwie rodzinna atmosfera.

2018-06-11 10:15:23        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Konkurs "Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego" roztrzygnięty

W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny już po raz drugi organizowany był konkurs plastyczny. W swoich pracach uczniowie przedstawiali sceny biblijne odnoszące się do tematu miłosierdzia Bożego. W sobotę 9 czerwca w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ogłoszono wyniki i wręczono nagrody uczestnikom konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

2018-06-10 10:33:24        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Fryzura, makijaż, ubiór, muzyka i film na przestrzeni dekad. Podsumowanie

Projekt gimnazjalny ph. “Fryzura, makijaż, ubiór, muzyka i film na przestrzeni dekad” - uważamy za oficjalnie zakończony i z wieeeelką pompą podsumowany!

Gala finałowa odbyła się dziś w naszej szkole, a w programie uczestnicy mogli zobaczyć m.in.:
- pokaz mody
- tworzenie makijażu z przełomu dekad

2018-06-10 10:33:24        dodał(a): mariola

Tuż przed egzaminem z języka francuskiego

Wdniach 28.05 – 29.05.2018 lektorka języka francuskiego p. Manon Cuppensprzeprowadziła próbny egzamin ustny z języka francuskiego. Była gościem II LO im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku oraz odwiedziła naszą szkołę.

Młodzież z gimnazjum, z klasy II europejskiej, ucząca się francuskiego, 9. czerwca br. ma przystąpić do egzaminu DELF na poziomie A1 (Diplôme d’études en langue française). Jest to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego. Pomyślność próby zapowiada sukces na prawdziwym już egzaminie.
Życzymy powodzenia. Bon courage et bonne chance!

Sejmik Województwa Łódzkiego z Młodzieżowymi Posłami

Nie na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, nie na posiedzeniu Parlamentu Dzieci i Młodzieży, ale w spotkaniu młodzieżowych posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z Województwa Łódzkiego, wzięły dziś udział nasze Panie Poseł - Marysia Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, na zaproszenie przewodniczącego Sejmiki Wojewódzkiego Pana Marka Mazura, odpowiedziało pozytywnie kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Eko-szkoła w Beskidzie Żywieckim

Po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięciodniowej Eko-szkole w Beskidzie Żywieckim. Tym razem byliśmy w Soblówce, gdzie mieszkaliśmy w dawnym posterunku strazy granicznej, przy granicy polsko-słowackiej. Najtrudniejszym naszym zadaniem była całodniowa wędrówka na Halę Rycerzową. Widokowa hala położona jest na zboczach Wielkiej Rycerzowej (1226m) i Małej Rycerzowej (1207m), gdzie na wysokości 1120 metrów znajduje się niewielka Bacówka PTTK na Rycerzowej, która nas gościła.

2018-06-05 21:29:20        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik