Warsztaty teatralne dla gości z miasta partnerskiego Kiryat Bialik

W piątek 28.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów z Kiryat Bialik odwiedzających naszą szkołę pt. "Speak out- Act out!". W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. 8b, kl. 3c oraz nasi absolwenci. Uczniowie przekazywali "Iskierkę Przyjaźni" polsko-izraelskiej, naśladowali ruchy w trakcie tańca, uczyli się polskich łamańców językowych, bawili się z nami w zabawę "Pomnik Miłości" i wiele innych fantastycznych zabaw. Wszyscy byli uśmiechnięci i o to w tym wszystkim chodzi.

2018-10-08 21:27:52        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Goście z Kiryat Bialik

Od 27 .09 do  04.10 uczniowie i absolwenci  naszej szkoły  brali udział w wymianie młodzieży. Gościli w swoich domach sześcioro uczniów z partnerskiego miasta Kiryat Bialik. Uczestniczyli w licznych spotkaniach integracyjnych i wycieczkach. Po przylocie w czwartek zobaczyli Warszawę, piątek spędzili w radomszczańskich szkołach, w tym dniu odbyła się uroczysta kolacja z udziałem władz miasta. W ubiegłą sobotę zwiedzili zamek w Olsztynie i Częstochowę, w poniedziałek - Wrocław, w środę - Łódź.

2018-10-05 22:29:35        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zbieramy kasztany!

Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas 0-III przystępują do akcji "Zbieramy kasztany", która potrwa od poniedziałku do odwołania (końcówka października). Za kilogram surowca otrzymujemy 0.70 gr. Kasztany bez ważenia składujemy w workach na boisku szkolnym za garażem. Każda klasa dostanie swój worek. Zachęcamy do jesiennych spacerów i zbierania pieniędzy ukrytych wśród kolorowych liści. O wydatkowaniu funduszy ze zbiórki zdecydują uczniowie.

2018-10-05 22:24:56        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

VI Bieg na orientację

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Biegu na orientację Stop Uzależnieniom, zorganizowanym przez I LO, podczas których zajęli I miejsce, pokonując  7 innych szkół. W biegu trzeba było się wykazać znajomością terenoznawstwa (8 km biegu po lesie na podstawie kompasu i mapy), wiedzą historyczną (test i szereg pytań w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości) oraz wiedzą z zakresu ratownictwa przedmedycznego (test i warsztaty).

2018-10-04 08:25:20        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Mysłek

Przyjaźń polsko-izarelska na lekcji języka niemieckiego

"Do you speak Deutsch? Przyjaźń polsko-izarelska na lekcji języka niemieckiego"

W dniu 28 września 2018 odbyła się lekcja otwarta z języka niemieckiego, w której brała udział również  młodzież z Izraela. Uczniowie przyswajali formy powitania  i pożegnania w różnych krajach. Lekcję prowadziła p. Małgorzata Kurzyk.
2018-10-02 21:48:06        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

"Warsztaty integracyjne decoupage Polska – Izrael"

28 września zaszczyciła nas swoją obecnością grupa młodzieży z Kirjat Bialik.
W ramach zajęć integrujących młodzież z PSP7 i Kirjat Bialik, odbyły się w naszej szkole warsztaty decoupage. Połączone z arte oraz muzykoterapią. Goście na zakończenie zajęć odbili swoje dłonie na drzewach. Na pamiątkę, otrzymali wykonane własnoręcznie podkładki oraz przygotowane przez nauczycieli symboliczne ramki.

2018-10-01 21:03:30        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

Uczniowie z klasy I b oraz ich  młodsi koledzy z "zerówki" wybrali się w piątek na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Skałką" w Przybynowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych "Skąd się bierze mleko? Dzieci poznały proces powstawania mleka, narzędzia i techniki wyrobu masła, brały udział w degustacji krowiego mleka, własnoręcznie zrobionego masła oraz sera. Dużą atrakcją była lekcja dojenia krówki Marcysi. Poza tym na uczestników czekał słodki poczęstunek, wizyta w zwierzyńcu, zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej oraz wycieczka "Jurajskim Expresem".

2018-09-30 20:29:24        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Dzień uśmiechu 2018

Wrzesień…i tak już od kilku lat…w jaki sposób najlepiej pożegnać lato i rozpocząć jesień? Oczywiście z uśmiechem na twarzy! A jeszcze lepiej w doborowym towarzystwie. Tysiące kolorów, tyle samo rozkojarzonych spojrzeń, ale także odwzajemnionych uśmiechów i cała masa pozytywnej energii. Tak, tak, tak dziś było na ulicach Radomska, z nami w roli głównej.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola

Konferencja proeuropejska “Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”. Targi projektów młodzieżowych

Jak zrealizować najlepszy młodzieżowy projekt? Jakie są dobre/słabe strony realizowanych projektów? Jaką tematykę podejmować, aby projekt był atrakcyjny dla młodzieży? Jak stwarzać przestrzeń do działania? Jakie refleksje towarzyszą podczas realizacji projektów? Między innymi o tym dyskutowali, wymieniali się spostrzeżeniami, dobrymi radami, uczestnicy oraz eksperci “I targów projektów młodzieżowych, Radomsko 2018″.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola

Konferencja proeuropejska “Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”

Zgromadzonych uczestników, prelegentów, ekspertów, gości przywitali Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku Pan Radosław Bartnik oraz opiekun SKE Młodzież dla Europy - Pan Tomasz Mazur. Następnie głos zabrał prezydent miasta Radomsko, Pan Jarosław Ferenc.

Konferencja rozpoczęła się od występu muzycznego Wiktorii Banaszek, obecnie uczennicy II L.O. w Radomsku, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz oczywiście PSP 7 w Radomsku, naszej klubowiczki.

2018-09-26 21:27:56        dodał(a): mariola