Konferencja proeuropejska “Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”. Targi projektów młodzieżowych

Jak zrealizować najlepszy młodzieżowy projekt? Jakie są dobre/słabe strony realizowanych projektów? Jaką tematykę podejmować, aby projekt był atrakcyjny dla młodzieży? Jak stwarzać przestrzeń do działania? Jakie refleksje towarzyszą podczas realizacji projektów? Między innymi o tym dyskutowali, wymieniali się spostrzeżeniami, dobrymi radami, uczestnicy oraz eksperci “I targów projektów młodzieżowych, Radomsko 2018″.

Organizatorem wydarzenia byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku oraz Szkolny Klub Europejski “Młodzież dla Europy”. Targi współorganizował Miejski Dom Kultury w Radomsku.

W role ekspertów wizytujących grupy przygotowujące stoiska w ramach targów projektów młodzieżowych, wcielili się:

- Profesor nadz. dr hab. Marcin Szewczyk (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, sieć Team Europe)
- Maja Selan (Polska Fundacja im. Roberta Schumana)
- Małgorzata Kociniak i Pani Anna Jędrzejewska (Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” w Piotrkowie Trybunalskim)
- Krystyna Michalska – Miejski Dom Kultury w Radomsku
- Arkadiusz Szczegodziński – Tower Group Communications
- Klaudia Antczak (Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji/Wydział Filologiczny)

W targach projektów udział wzięli:

- Szkolny Klub Europejski z II L.O. w R-sku wraz z opiekunem Panią Joanną Wiśniewską

- Szkolny Punkt Informacji o UE z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku wraz z opiekunem Panią Joanną Siedlecką

- Amnesty International Radomsko wraz z opiekunem Panią Agnieszką Skura-Garbaciak i jedną z liderek grupy Panią Klaudią Pichit

- 13 Radomszczańska Drużyna Harcerska „Bursztynowa Trzynastka” im. harcmistrzyni Maryny Grzesiakowej wraz z opiekunem grupy samarytanką Panią Pauliną Karoń

- Młodzieżowy Wolontariat Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku wraz z opiekunem Panią Aleksandrą Gniłką

- grupa realizująca „Małe granty” – projekt MDK ph.: Radomsko na 100-lecie niepodległości Polski – warsztaty akwarel, plener malarski i wystawa – wraz z opiekunem Panią Jadwigą Borowiecką-Grzywacz

- Językowe Koło Teatralne „Colourful Dreams ” – wraz z opiekunem Panią Kamilą Madalińską-Serwa

- Szkolny Klub Europejski „Młodzież dla Europy” z PSP 7 w Radomsku, reprezentowany przez Zuzię Dłubak i Olę Drzewowską.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:
- Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
- Pani Anna Milczanowska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
- Pan Jarosław Ferenc – Prezydent Miasta Radomsko
- Pani Joanna Skrzydlewska – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego
- Pani Beata Pokora - Starosta Powiatu Radomszczańskiego
- Polska Fundacja im. Roberta Schumana
- Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim

Patronat medialny nad konferencją sprawują:
- Niezależna Telewizja Lokalna NTL Radomsko
- Gazeta Radomszczańska
- Tygodnik „Co Nowego”
- Dwutygodnik „Pomiędzy stronami”
- Portal informacyjny „Puls Radomska”

Między innymi z przebiegu targów planowane jest stworzenie publikacji, która posłuży jako przykład dobrych praktyk z zakresu edukacji europejskiej, takie takie działań prospołecznych, proobywatelskich, rozwijających pasję i zainteresowania młodzieży.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom, Opiekunom grup młodzieżowych za udział, zaangażowanie, motywację do pracy, z kolei ekspertom za poświęcony czas, cenne podpowiedzi, wymianę doświadczeń i dobre słowo. To był niesamowicie pożytecznie spędzony czas! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenie bardzo bogatej fotorelacji.

2018-09-26 21:43:54        dodał(a): mariola