Sukces Maksymiliana Kępińskiego VIIIb

W dniach 14-17 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym, podczas których Maksilian Kępiński zajął III miejsce. Brązowy medal Maks wywalczył w kategorii ostrej amunicji. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych strzeleckich wygranych!

2018-09-26 21:15:47        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

V edycja Programu mPotęga

Od września do grudnia bieżącego roku realizowany będzie w naszej szkole projekt matematyczny skierowany do uczniów klas IV-VI pod nazwą "Stawiam na matmę", który otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł. w V edycji Programu mPotęga. PSP 7 już po raz kolejny uzyskała środki z fundacji „Dobra Sieć”. Wcześniejsze przedsięwzięcia to „Radomszczańskie symetrie”, „Matematyczne podróże małe i duże”, „Z matematyką za pan brat” czy „Matematyka jest wszędzie”.

2018-09-26 08:04:12        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

RAJD ROWEROWY „ŚLADAMI HISTORII”

W ramach imprez organizowanych w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano 20 września w naszej szkole rajd rowerowy „Śladami historii”. Uczniowie klasy III b gimnazjum i jeden uczeń z klasy VII, wyruszyli wraz z nauczycielami wychowania fizycznego w trasę liczącą 55 kilometrów. Odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z II wojną światową. Byliśmy w Jasieniu, Kotfinie, gdzie znajdują się tablice poświęcone ofiarom wojny oraz w Ewinie, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający Bitwę pod Ewiną.

2018-09-24 21:42:37        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Jasnos

Turniej eliminacyjny ''Młodziczki''

W dniach 22-23 września 2018 odbył się turniej eliminacyjny ''Młodziczki'' rocznik 2004, 2005 w Ozorkowie. Do tej ligi zgłosiło się 30 zespołów. W wyniku losowania siatkarki z Radomska trafiły do grupy A, w której było 8 zespołów. W grupie A1 występowały następujące zespoły: Aleksandrów Łódzki, który przez ostatnie trzy lata zajmował I miejsce w tych rozgrywkach, UKS Ozorków - gospodarz turnieju oraz klub Libero Pajęczno.

2018-09-24 21:17:36        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Spotkania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że
w środę 19 września br. odbędą się spotkania z rodzicami wg. następującego porządku:

Rodzice uczniów klas I-V godzina 16.30
Rodzice uczniów klas VI-VIII oraz 3 klas gimnazjum godzina 17.30

2018-09-14 18:42:19        dodał(a): mariola

Program "Pajacyk"

W bieżącym roku szkolnym 10 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku będzie jeść za darmo obiady w ramach programu "Pajacyk", ponieważ  opiekunowie szkolnego wolontariatu pozyskali na ten cel 6300 zł. "Pajacyk" to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku pomaga głodnym dzieciom. Pajacyk finansuje posiłki w szkołach i placówkach środowiskowych, oraz zapewnia dostęp do żywności tam, gdzie jej nie ma – w regionach świata, gdzie panuje ubóstwo lub toczą się wojny i trwałe konflikty zbrojne.

2018-09-18 11:28:41        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Worki dla Afryki

W mininym tygodniu  przeprowadziliśmy w naszej szkolę kolejną akcję charytatywną wspierającą dzieci z Afryki. Tym razem zbieraliśmy worki na obuwie. Głównym organizatorem i inicjatorem tego dzieła pomocy jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Radomsku.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Zebraliśmy ponad 90 worków!

2018-09-16 22:26:16        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

Konkurs historyczny dla klas IV-VI

2018-09-16 22:26:16        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Ogólne warunki ubezpieczenia NNW PZU

Ogólne warunki ubezpieczenia - wariant I

2018-09-11 09:38:54        dodał(a): mariola

Zdobyliśmy Certyfikat "Szkolny Klub Wolontariatu"

Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie na prężnie działający Szkolny Klub Wolontariatu, którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
2018-09-11 22:28:48        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska