V edycja Programu mPotęga

Od września do grudnia bieżącego roku realizowany będzie w naszej szkole projekt matematyczny skierowany do uczniów klas IV-VI pod nazwą "Stawiam na matmę", który otrzymał dofinansowanie w wysokości 5000 zł. w V edycji Programu mPotęga. PSP 7 już po raz kolejny uzyskała środki z fundacji „Dobra Sieć”. Wcześniejsze przedsięwzięcia to „Radomszczańskie symetrie”, „Matematyczne podróże małe i duże”, „Z matematyką za pan brat” czy „Matematyka jest wszędzie”.

V edycja Programu mPotęga jest skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Organizatorzy otrzymali 598 wniosków w kategoriach klasy IV-VI i VII- III gimnazjum.
Dofinansowanie otrzymało 185 projektów.
W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Stawiam na matmę” odbędą się m. in konkursy „Matematyczne potyczki z patronem”,„Matematyczna choinka” , warsztaty psychologiczne dla uczniów i rodziców, popołudnia gier planszowych, spotkania z osobami, których profesja wymaga znajomości matematyki oraz zajęcia informatyczne, których uczniowie poznają działanie programów komputerowych do projektowania budynków.

2018-09-26 08:04:12        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj