Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”

W środę 23 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki „FANTAZJA”. III miejsce w kategorii klas 0-II zajęła uczennica klasy II a Aleksandra Kułak. Ola zmierzyła się z utworem „Piosenka o niezdrowym jedzeniu”.
Natomiast w kategorii kl. V-VII uczennica Magdalena Kierasińska wyśpiewała I miejsce. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczennic i życzymy kolejnych sukcesów. Serdecznie gratulujemy.

2018-05-24 22:27:49        dodał(a): mariola

Spotkania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że
w środę 23 maja br. odbędą się spotkania z rodzicami wg. następującego porządku:

godzina 17.00 - klasy 0 - 5,
godzina 18.00 - klasy 6 - 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

2018-05-21 12:29:47        dodał(a): mariola

Turniej Siatkówki Dziewcząt "Młodziczek"

W dniu 19.05.2018 roku odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt "Młodziczek" rok 2003/2004 w Zduńskiej Woli. Zarówno UKS Zduńska Wola jak i Libero Pajęczno zakończyły sezon Ligi Młodziczek 2017/2018. Wyniki spotkań: 1. UMLKS Radomsko - UKS Zduńska Wola 2:1 2. UMLKS Radomsko - Liero Pajęczno 1:2 3. UKS Zduńska Wola - Libero Pajęczno 0:2 Dziewczęta po bardzo wyrównanych meczach ostatecznie zajęły 2 miejsce w turnieju.

2018-05-21 23:17:00        dodał(a): mariola        Autor: p. S. Kruszewski

Konkurs "Mój Talent"

W środę 16 maja w Szkole Podstawowej w Kietlinie odbył się konkurs "Mój Talent". Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów, a wśród nich Oliwia Kopiec z kl. 5c, która zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Oliwka zmierzyła się z utworem Beyonce "Runnin' (Lose it all) i zachwyciła konkursowe jury. Gratulujemy Oliwce nagrody, a rodzicom tak uzdolnionej córki.

2018-05-17 22:51:56        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa

Biało-Czerwony Omnibus 2018

10.05.2018r. w PSP 6 w Radomsku odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu wiedzy „Biało-Czerwony Omnibus 2018”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. Mieli oni za zadanie odpowiedzieć na pytania związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz te, dotyczące historii, symboli narodowych, wiedzy o społeczeństwie, świąt państwowych, a także z dziedziny sportu, kultury, środowiska lokalnego i innych.

2018-05-16 23:53:22        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Niektórzy lubią pisać

"Którędy do ludzi" to tytuł IV Międzyszkolnego Konkursu  Literackiego organizowanego przez bibliotekę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku i Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Zadaniem uczestników było napisanie pracy, której fabuła dotyczyć miała szeroko pojętych relacji w grupie  rówieśniczej (konfliktów, kłamstw, plotek, dręczenia psychicznego, przemocy fizycznej i psychicznej).

2018-05-16 18:28:05        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Braszczyńska

"Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji...."

"Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się rozwijała, jeśli będzie  potrafiła szanować rozsądek, mądrość osób starszych."
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz laureaci konkursu "Pomaganie jest fajne" po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej  oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku.

2018-05-14 17:15:57        dodał(a): mariola        Autor: p. P. Szalińska

Parada Schumana 2018

Europa ma znaczenie - takie hasło towarzyszyło tegorocznej Paradzie Schumana, w której udział bierzemy od lat. W tym roku hasłami przewodnimi Parady były: poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolność, demokracja, równość, państwo prawa, poszanowanie praw człowieka.

2018-05-13 18:39:50        dodał(a): mariola

Szachowe zmagania

W czwartek 10 maja nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju szachowym w ZSCKR w Dobryszycach. Każdy sposród 30 uczestników rozegrał 7 partii. O pechu może mówić Igor Olejarczyk, który zajął II miejsce remisując partię ze zwycięzcą turnieju. (O kolejności zadecydowała dodatkowa punktacja). IX miejsce zajął Bartek Chudek, wygrywając 4 partie. Bardzo dobrze wypadł najmłodszy uczestnik turnieju Bartek Trajdos, wygrywając także 4 partie, ze znacznie starszymi od siebie rywalami, zajmując XI miejsce.

2018-05-11 21:43:06        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Podsumowanie akcji "Piórniki dla Afryki"

Wolontariat Szkolny podsumował  akcję "Piórniki dla Afryki", która trwała od lutego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zbiórki przyborów szkolnych, które dotrą aż do Afryki. Wszyscy darczyńcy wykazali się ogromną empatią i chęcią niesienia pomocy.

2018-05-10 17:41:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska