Warsztaty plastyczne

W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Sensoryczne symbole autyzmu, a także z zaciekawieniem słuchali „Anielskich bajek” w ramach zajęć terapeutycznych. Zajęcia odbyły się z okazji VI Radomszczańskich Dni Autyzmu w SOSW w Radomsku.

2018-04-22 12:13:53        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Międzyszkolny Turniej Tańca

W dniu 10 kwietnia 2018 r. dziewczynki z naszej szkoły zdobyły wyróżnienie w Międzyszkolnym Turnieju Tańca organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Radomsku. Uczennice w tym dniu miło i tanecznie spędziły czas.

2018-04-22 12:13:53        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Dni wolne

Dyrektor PSP 7 informuje, iż 18, 19, 20 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich klas PSP7 oraz oddziałów gimnazjalnych, z wyjątkiem klas III gimnazjalnych, które w tych dniach piszą egzaminy.

Jednocześnie informuje, iż w tych dniach czynna będzie świetlica szkolna w godz. 8.00 do 16.00.

2018-04-16 15:26:51        dodał(a): mariola

Tydzień Walki z Nałogami

W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego zorganizowana została w naszej szkole akcja "Tygodnia Walki z Nałogami".

Celem akcji było:

1. uzmysłowienie uczniom, jakie konsekwencje niesie zażywanie substancji psychoaktywnych/szkodliwych (papierosy, narkotyki, alkohol, dopalacze)
  2. budowanie solidarności zespołowej i rywalizacji fair play z rówieśnikami
  3. pozytywne wpływanie na wyobraźnię i sprawność fizyczną
  4. ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego
  5. uświadomienie uczniom i nauczycielom praw i obowiązków ucznia
  6. zbadanie poziomu uzależnień wśród młodzieży oraz ich poziomu bezpieczeństwa na terenie szkoły
  7. kultywowanie zwyczajów szkolnych
  8. kształtowanie pozytywnych postaw oraz zachowań, szczególnie w zakresie właściwych relacji rówieśniczych
2018-04-19 11:22:48        dodał(a): mariola

Rajd rowerowy

12 kwietnia b.r. w ramach realizowania projektu edukacyjnego „Zdrowo, bezpiecznie i ciekawie-rowerem po okolicach Radomska”, mającego na celu ukazanie atrakcyjności terenów Powiatu Radomszczańskiego, pod względem możliwości aktywnego wypoczynku, uczniowie klasy 2b gim. naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrali się na rajd rowerowy na górę Chełmo, położoną w gminie Masłowice, oddaloną o blisko 68 km od miejscowości Radomsko.

2018-04-18 08:26:26        dodał(a): mariola

Warszawa w piątek trzynastego

Nieliczna, ale mocna grupa uczniów wybrała się na wycieczkę, w piątek trzynastego kwietnia. Celem wyjazdu było warszawskie spotkania z historią. W godzinach południowych odbyliśmy spacer po stolicy, podziwiając - Zamek Królewski, Kolumnę króla Zygmunta, Archikatedrę Warszawską, Stary Rynek z pomnikiem Syrenki, pomniki Małego Powstańca i Jana Kilińskiego,Obelisk Ofiarom Katynia, Pałac Prezydencki z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Plac Zwycięstwa z pomnikiem Smoleńskim i Grób Nieznanego Żołnierza.

2018-04-16 21:55:50        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Marysia Łuszczyn odebrała tytuł laureatki woj. konkursu przedmiotowego z WOS-u

Marysia Łuszczyn odebrała na Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Prawa i Administracji) dyplom laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana dr. Grzegorza Wierzchowskiego. Marysia znalazła się w gronie zaledwie 21 laureatów tegorocznego konkursu z wiedzy o społeczeństwie.

2018-04-12 06:59:46        dodał(a): mariola

Dni Autyzmu

We wtorek, 10 kwietnia, rozpoczęły się w Radomsku VI Dni Autyzmu. W tym roku pod hasłem „Wzrastajcie z nami, a nie obok nas”. Klasa 2A PG również uczestniczyła w tych wydarzeniach. Dni Autyzmu rozpoczęły się „niebieskim” korowodem, który przeszedł od SOSW do Miejskiego Domu Kultury. Po krótkim przywitaniu na placu przed MDK, w górę wypuszczono kilkadziesiąt niebieskich balonów, na znak solidarności z osobami z autyzmem.

2018-04-10 19:53:47        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło