Brawo Kacper!

Rewelacyjną wiedzą wykazał się Kacper Guziak uczeń klasy VIa. W wojewódzkim (kuratoryjnym) Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych bez problemu pokonał szczeble szkolny i rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Finał wojewódzki dla 64 najlepszych uczniów, spośród 1900 biorących udział, odbył się w Łodzi. Laureatami Konkursu zostali uczniowie, którzy zdobyli 90% punktów, Kacper uzyskał 85%, możliwych do zdobycia punktów i uzyskał tytuł finalisty.

2018-03-17 00:48:34        dodał(a): mariola        Autor: p. Z. Solarik

Konkurs na sobowtóra św. Patryka

16 marca podczas obchodów Dnia św. Patryka, patrona Irlandii, zorganizowany został konkurs na sobowtóra. Najlepiej zaprezentowały się dwie uczennice: Maria Wojtecka 4d oraz Daria Wąsowicz 7b! Gratulujemy pomysłu! Uczennice otrzymają punkty zgodne z WSO oraz dyplomy.

2018-03-17 00:16:52        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Dzień św. PATRYKA

Czy Dzień św. PATRYKA jest dniem wolnym od pracy w Irlandii?
Jak nazywały się ludy, które porwały św. PATRYKA?
Jaką pracę wykonywał św. Patryk jako niewolnik? Te i inne pytania usłyszeli dzisiaj uczniowie naszej szkoły podczas przerw.

2018-03-17 00:07:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Bezpieczny Internet

W czwartek na górnym korytarzu PSP odbyły się zajęcia dla klas I-III dotyczące Bezpiecznego Internetu, przeprowadzone przez nauczyciela informatyki. Było to jedno z kilku przedsięwzięć zorganizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu - Jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw Internetu, o jego mocnych i słabych stronach, jak chronić dane osobowe, jak tworzyć bezpieczne hasło oraz gdzie zwrócić się, jeśli coś jest nie tak!.

2018-03-16 00:03:59        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

V. Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE pod patronatem Pani Joanny Skrzydlewskiej

Co oznacza skrót ERPO? Czy obecnie krajem kandydującym do wstąpienia w struktury UE jest Estonia? Jaką funkcję w strukturach UE pełni obecnie Antonio Tajani? Nazwa jakiego kraju UE pochodzi od łacińskiej nazwy miedzi?

To tylko nieliczne, z całej masy pytań, z jakimi zmagali się uczestnicy V Powiatowego Konkursu Wiedzy o UE “Zjednoczeni w różnorodności” pod patronatem Pani Joanny Skrzydlewskiej - członek zarządu województwa łódzkiego.

2018-03-15 18:38:18        dodał(a): mariola

Konkurs na sobowtóra św. Patryka patrona Irlandii

W piątek 16 marca zapraszamy do stoiska św. Patryka podczas przerw międzylekcyjnych. Zapewniamy zielone przekąski i soki, które otrzymają uczniowie za rozwiązanie quizu- całkowicie za darmo!
Ogłaszamy również konkurs na sobowtóra św. Patryka! Uczniowie, którzy przygotują przebranie wezmą udział w konkursie, otrzymają darmowy poczęstunek przy stoisku, a także będą mieli możliwość zdobycia punktów z zachowania zgodnych z wso.

2018-03-15 15:15:24        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Konkurs

W ramach Tygodnia Walki z Nałogami proponujemy Wam Konkurs Profilaktyczno - Językowy „Nałogom – STOP, dla zdrowia – START”
I. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II i III PG.
II. Uczniowie przygotowują (indywidualnie) ulotkę w języku niemieckim (format A3 lub A4) - technika dowolna.
III. Cel nadrzędny Konkursu - poszerzanie i pogłębianie znajomości języka niemieckiego.

2018-03-12 20:38:03        dodał(a): mariola        Autor: p. B. Łopusińska

Niepokonani Koszykarze z PSP 7

Koszykarze reprezentujący naszą szkołę nie zawiedli i zameldowali sie w mistrzostwach województwa Łódzkiego. Nasi uczniowie okazali się niepokonani w mistrzostwach miasta, powiatu i półfinałach województwa wygrywając wszystkie dziewięć spotkań. Teraz czekają ich mecze z najlepszymi drużynami z województwa. Trzymajcie kciuki.

2018-03-11 18:00:34        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Cichuta

"Zdrowe Nietrudne"

"Zdrowe Nietrudne"  to III edycja ogólnopolskiego programu, do którego przystąpili uczniowie klasy III b wraz z rodzicami.
Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci i odrobinę wiedzy.

2018-03-11 17:47:05        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Happening. Dziękujemy kobietom za…?

Za to, że są…”, “za troskę”, “za wychowanie”, “za uśmiech”, “za wsparcie”, “za ich dobre słowo”…i za nieskończoną ilość powodów… Za to dziękujemy Kobietom. W związku z obchodzonym wczoraj Dniem Kobiet, postanowiliśmy zasypać mieszkanki Radomska duuużą dawką pozytywnych myśli.

2018-03-11 13:10:28        dodał(a): mariola