Dzień św. PATRYKA

Czy Dzień św. PATRYKA jest dniem wolnym od pracy w Irlandii?
Jak nazywały się ludy, które porwały św. PATRYKA?
Jaką pracę wykonywał św. Patryk jako niewolnik? Te i inne pytania usłyszeli dzisiaj uczniowie naszej szkoły podczas przerw.

O co chodzi?

Otóż dziś 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. PATRYKA patrona Irlandii - St.PATRICK'S DAY. Stoisko z zielonymi sokami i przekąskami przygotowane zostało przez koło teatralne. Uczniowie naszej szkoły przypinali zielone koniczynki, które są symbolem Irlandii. Na ochotników czekał quiz wiedzowy dotyczący faktów z życia św. Patryka. Za każdą dobrą odpowiedzią krył się poczęstunek za friko:  darmowe babeczki, galaretki i soki. Fotobudka z zielonymi kapeluszami była jedną z wielu dzisiejszych atrakcji, a na korytarzach szkolnych spotkać można było sobowturów św. Patryka. Dziękujemy za włączenie się do akcji!

2018-03-17 00:07:30        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa