Miejski Turniej w scrabble dla kl. VII i gimnazjalnych

W dn.24.04.2018 r. rozegrany został w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji - Miejski Turniej w scrabble dla kl. VII i gimnazjalnych, w którym wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie:
Olaf Andrzejczyk kl. II d
Łukasz Dąbrowski  kl. VII c
Szymon Jeziorski  kl. VII c
Sebastian Klimczak  kl. VII c
Julia Krajewska   kl. II d
Weronika Wtorkowska kl. VII a

2018-04-26 22:31:38        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Fimowicz - Bednarska

Wyprawa w krainę tradycji

W dniu 6 kwietnia pierwszaki z klas 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Osikowej Doliny. W tym niezwykłym miejscu uczniowie zapoznali się z tradycyjną techniką wyplatania z wiórków osikowych ozdób i przedmiotów użytkowych.  Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały opowiadań przewodnika, a następnie uczyły się własnoręcznie strugać drewno.

2018-04-26 22:23:25        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Konkurs recytatorski

Z przyjemnością informuję, że Jakub Sobczyk z klasy Ia zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim – Humor w Poezji Dziecięcej – pt. „Dziecięce marzenia” zorganizowanym przez PSP nr 8 w Radomsku.
Wielkie brawa i gratulacje!!!

2018-04-26 22:09:52        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Pierwsza pomoc

W dniu 23.03.2018r. klasa 1a wzięła udział w szkoleniu na temat udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników Straży Pożarnej. Uczniowie aktywnie poznawali rodzaje zagrożeń i sposoby ich unikania. Pogłębiali wiedzę na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dowiedzieli się jak skutecznie wzywać pomoc i udzielić pierwszej pomocy.

2018-04-26 22:17:16        dodał(a): mariola        Autor: p.J. Muszyńska

Zwycięstwo Natalii z kl. IIIc w Archidiecezjalnym Konkursie Recytatorskim o św. Janie Pawle II

Za nami finał II Archidiecezjalnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego pamięci i twórczości św. Jana Pawła II, który odbył się 23 kwietnia br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Po eliminacjach szkolnych do finału dotarło 70 uczestników.
Naszą szkołę reprezentowały Natalia Ciemniewska z kl. IIIC i Milena Karbownik z kl. VB.

2018-04-26 21:44:20        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Ćwiek

Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie klas 4a i 4d wybrali się pod opieką wychowawców, opiekunów oraz przewodnika Pana Wojciecha Kołodziejczyka na wycieczkę do Wrocławia. Pogoda sprzyjała do samego końca. Wrocław prezentował się cudownie, a w planie wycieczki znalazły się min. takie punkty jak: muzeum Wody "Hydropolis", Ostrów Tumski, Afrykarium i Oceanarium. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej nauki.

2018-04-25 19:53:22        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

Konsultacje

Dyrektor PSP7 informuje,
że w środę 25 kwietnia br. w godzinach od 17.00 do 18.00
odbędą się konsultacje dla rodziców.

2018-04-24 12:34:47        dodał(a): mariola

Uroczyste podsumowanie Konkursu na Laleczkę Poleczkę

Zapraszamy wszystkich uczestników Konkursu na Laleczkę Poleczkę na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 kwietnia o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (w sali widowiskowej), gdzie będzie można podziwiać i kupić Laleczki Poleczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz radomszczańskiej malarki Justyny Ciupińskiej. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

2018-04-24 05:57:34        dodał(a): mariola        Autor: p.A. Gniłka

Sukces Bartosza z klasy IVa

Opowiadanie pt. "Kropek" napisane przez Bartosza Sapotę - ucznia  klasy IVa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku - zostanie opublikowane w Książce Charytatywnej Dzieci Dzieciom Wydawnictwa Sofijka. Uczeń wziął udział w II edycji projektu. Do stworzenia książki zaproszono autorów bajek w wieku 8-14.  Nadesłano 220 bajek, baśni, opowiadań i historii od młodych autorów z całej Polski. Każda bajka była czytana i oceniana przez co najmniej sześć osób, w tym jedno dziecko.  Książka Dzieci Dzieciom zostanie przekazana do szpitali dziecięcych i bibliotek.

2018-04-24 05:57:34        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna z poezją”

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w SOSW w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna z poezją”. Nasi uczniowie już po raz drugi uczestniczyli w tym konkursie. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

2018-04-22 12:13:53        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska