Fajne babeczki

W czwartek 8 marca podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziecia udziału w quizie wiedzowym, w którym nagrodą były babeczki. Przy stoisku znajdowały się rownież karteczki z napisem "Fajne Babeczki", które przypinały sobie dziewczynki oraz nauczycielki. Obok stoiska znajdowała się także mini Fotobudka. Za tydzień zapraszamy do stoiska Św. PATRYKA ????☘????

2018-03-11 12:29:48        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska-Serwa

8 marca w naszej szkole

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, obchodzonego dn. 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dedykowana wszystkim Paniom i dziewczynom.
Część artystyczną była pełna humoru, groteski i zabawnych skeczy. Montaż słowno-muzyczny wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach całej naszej społeczności szkolnej.

2018-03-09 21:03:59        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Prudło

Czym są narkotyki i dopalacze?

Czym są narkotyki i dopalacze? Jak wyglądają, jak je rozpoznać/rozróżnić? Jakie są rodzaje dopalaczy/narkotyków? Jakie działania podejmują osoby chcące sprzedać dzieciom i młodzieży narkotyki/dopalacze? Jak bardzo szkodzą zdrowiu? Jakie są konsekwencje prawne posiadania/sprzedaży narkotyków/dopalaczy?

2018-03-08 22:16:59        dodał(a): mariola

Konkurs na Laleczkę Poleczkę

WOLONTARIAT PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W RADOMSKU
ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA LALECZKĘ POLECZKĘ
W RAMACH OBCHODÓW 100 - LECIA
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI,

a tym samym do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz radomszczańskiej (niepełnosprawnej) malarki Justyny Ciupińskiej!

Regulamin  konkursu

2018-03-07 22:02:04        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Gniłka

Zajęcia z robotyki

Dziś uczniowie klasy IVb, IVd oraz Vb mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach z informatyki. Zaproszeni instruktorzy robotyki twojrobot.pl Radomsko przeprowadzili krótkie warsztaty z budowania i programowania robotów z klocków Lego Mindstroms EV3.

2018-03-06 22:57:51        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska

Spotkania z rodzicami

Dyrektor PSP 7 informuje, że
w środę 7 marca br. odbędą się spotkania z rodzicami wg. następującego porządku:

godzina 17.00 - klasy 0 - 4 oraz klasy 3 gimnazjum,
godzina 18.00 - klasy 5 - 7 oraz 2 gimnazjum

2018-03-06 23:02:15        dodał(a): mariola

Szkolny Konkurs Wiedzy o UE’ 18

Kiedy obchodzimy Dzień Europy? W którym roku Polska złożyła oficjalny wniosek w sprawie przystąpienia do UE? Co jest graficznym znakiem Euro? Które państwa nie należą do tzw. “starej 15″? Która instytucja zatwierdza budżet UE?

2018-03-06 21:22:11        dodał(a): mariola

Projekt edukacyjny

1 marca 2018r. odbyło się  w naszej szkole podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez klasę IIa gimnazjum. Temat projektu brzmiał "Zdrowy talerz - jak odszyfrować etykietę - czy wiesz,co jesz?." W I semestrze tego roku szkolnego wykonywali zadania projektowe. W obecności dyrekcji i rodziców uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy.

2018-03-05 21:16:03        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Kurzyk

Solidarność. Podaj dalej! Drugi warsztat z analizy obrazu

Fotografia to… uchwycenie chwili, wspomnienie, opowiedziana historia, detal, coś miłego, pasja… i wiele, wiele innych skojarzeń. A czym są stereotypy? Kiedy mamy do czynienia z dyskryminacją? Czy solidarność = zawsze jedność?

Między innymi o tym, rozmawialiśmy podczas kolejnych warsztatów w ramach projektu “Solidarność. Podaj dalej”.

2018-03-04 11:28:57        dodał(a): mariola

"Informatyczny Puchar" dla Michała

Dziś, uczeń naszej szkoły Michał Pędziwiatr z kl. IIIB gimnazjum wziął udział w Finale konkursu wiedzy z dziedziny informatyki „Informatyczny Puchar”, który odbył się w siedzibie ZSE-E. Polegał on na rozwiązaniu testu wiedzy z takich dziedzin jak: sieci komputerowe, budowa komputera, Internet, programowanie, bezpieczeństwo w sieci.

2018-03-02 22:24:59        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Pokropska