Rajd rowerowy

12 kwietnia b.r. w ramach realizowania projektu edukacyjnego „Zdrowo, bezpiecznie i ciekawie-rowerem po okolicach Radomska”, mającego na celu ukazanie atrakcyjności terenów Powiatu Radomszczańskiego, pod względem możliwości aktywnego wypoczynku, uczniowie klasy 2b gim. naszej szkoły, wraz z opiekunami, wybrali się na rajd rowerowy na górę Chełmo, położoną w gminie Masłowice, oddaloną o blisko 68 km od miejscowości Radomsko.

Mimo tego długiego dystansu, jaki mieli do pokonania uczestnicy wycieczki, wszyscy byli zadowoleni oraz pełni energii. Podczas krótkiego odpoczynku przedstawione zostały najbardziej znane legendy o okolicy oraz powstaniu owego wzniesienia. Dowiedzieliśmy się także, że przez górę biegnie pieszy szlak turystyczny – szlak partyzancki, oznaczony kolorem czerwonym, którym podążali za czasów II Wojny Światowej partyzanci. Mogliśmy również zaobserwować budzącą się do życia obecnie przyrodę oraz zrelaksować się nieco przy świetnie dopisującej, słonecznej pogodzie.

2018-04-18 08:26:26        dodał(a): mariola