Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klas 3 b, 3 c i 3 d wyjechali 11 czerwca na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Dzieci zwiedziły zoo, podziwiały podwodny świat w Afrykanarium, ogród japoński oraz widoki z najwyższego budynku w Polsce- Sky Tower. Niesamowitych wrażeń  dostarczył wszystkim spacer szlakiem krasnali połączony ze zwiedzaniem Starego Miasta. Na zmęczonych małych turystów czekał nocleg w pięknym zamku w Oleśnicy.

2018-06-18 22:32:41        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Projekt matematyczny "Stawiam na matmę"

Projekt matematyczny naszej szkoły skierowany do uczniów klas IV-VI "Stawiam na matmę" otrzymał dofinansowanie w V edycji Programu mPotęga, V edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Organizatorzy otrzymali 598 wniosków w kategoriach klasy IV-VI i VII- III gimnazjum.

2018-06-17 22:24:13        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Dygudaj

Zdrowa Ja

Uczennice naszej szkoły rozpoczęły ostatnią czwartą fazę projektu Zdrowa Ja. W fazie tej oprócz oczywiście noszenia opasek skoncentrują się na kwestiach dotyczących przeciwdziałaniu zachowaniom ryzykownym tj. piciu alkoholu, paleniu papierosów czy zażywaniu narkotyków.

2018-06-17 19:31:38        dodał(a): mariola        Autor: p. Ł. Stępień

Klasa III b w Zespole Szkół Drzewnych

15 czerwca uczniowie klasy III b odwiedzili Zespół Szkół Drzewnych, gdzie starsi koledzy wraz z nauczycielami przybliżyli im pracę stolarza, fryzjera i cukiernika. Ponadto dzieci zobaczyły pokazy musztry i samoobrony w wykonaniu uczniów klasy mundurowej.

2018-06-17 19:21:58        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Wyniki językowego konkursu powiatowego

W sobotę 16 czerwca podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu na filmik przedstawiający scenkę teatralną z wykorzystaniem dialogów z oryginalnego filmu anglojęzycznego, którego organizatorem było Koło Teatralne działające na terenie naszej szkoły od 2011 roku.  Jury konkursowe przyznało miejsca, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
2018-06-17 13:35:15        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Madalińska - Serwa

Wakacje w schronisku

2018-06-15 07:34:14        dodał(a): mariola

Festyn Rodzinny

2018-06-07 17:09:07        dodał(a): mariola

Stypendium prezydenta

Szczegółowe informacje na stronie

2018-06-13 21:35:10        dodał(a): mariola

Spotkanie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Jak funkcjonuje kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, szczególnie Instytut Spraw Publicznych, jak działa biblioteka uniwersytecka oraz Studenckie Koło Naukowe “Badacze Rozwoju”, o tym, mogliśmy przekonać się, korzystając z zaproszenia absolwentki naszej szkoły, “klubowiczki” Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy” - Izy Rybickiej, obecnie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2018-06-14 23:11:19        dodał(a): mariola

W pogoni za smokiem wawelskim

Trzy dni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gra terenowa, poszukiwanie odpowiedzi, jakimi śladami podążał smok wawelski, chcąc dostać się na Wawel, jaki napis widnieje na tablicy na krakowskim rynku, nad datą, której suma cyfr = 13, druga i czwarta cyfra z daty jest najmniejszą trzecią liczbą trójki pitagorejskiej, a jednocześnie trzecią liczbą pierwszą…oczywiście debata oksfordzka z tezą: “Ziemniaki są lepsze niż makaron”, rozwiązywanie krzyżówek, gra w niecodzienne ‘papier-nożyce-kamień’, aby stać się tzw. ’superkurą’ i wiele, wiele innych…

2018-06-14 23:06:49        dodał(a): mariola