Spotkanie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Jak funkcjonuje kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, szczególnie Instytut Spraw Publicznych, jak działa biblioteka uniwersytecka oraz Studenckie Koło Naukowe “Badacze Rozwoju”, o tym, mogliśmy przekonać się, korzystając z zaproszenia absolwentki naszej szkoły, “klubowiczki” Szkolnego Klubu Europejskiego “Młodzież dla Europy” - Izy Rybickiej, obecnie studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Poznaliśmy zakres działania koła naukowego, podzieliliśmy się dobrymi praktykami z zakresu funkcjonowania organizacji młodzieżowych, formalnych i nieformalnych, przedstawiliśmy prezentację o naszych dokonaniach, działaniach proeuropejskich, prospołecznych. Dodatkowo, dyskutowaliśmy o kierunkach zmian w strukturach UE, obecności i roli Polski, a także przyszłości UE. “SKE Młodzież dla Europy” jest “pod lupą” Koła Naukowego “Badacze Rozwoju”, czyli być może już niedługo dowiemy się, jak nasz “klub” może ewoluować.

Izie, opiekunom i członkom koła naukowego “Badacze Rozwoju”, pracownikom Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie, niesamowitą atmosferę spotkania. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie procentować, a być może już za kilka lat, ktoś z “klubowiczów” zostanie studentem UJ.

Iza - DZIĘKUJEMY!:)

Zobacz galerię zdjęć.